Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok. Már nem...

Pánikbeteg vagyok. Már nem bírom! Aki pánikbeteg, vagy volt, az érzett már ilyet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan érzés,mintha bármelyik pillanatban leállna a szívem. Van,hogy egész nap érzem,de főleg este. Rohamom szerencsére ritkán van,de ez az érzés sokszor. 1 hónapja szedem az antidepresszánst, amit felírt a doki,meg a Xanaxot.

De lassan már a Xanaxot se merem bevenni,mert alapból alacsony a vérnyomásom,és félek hogy a nyugtató úgy leviszi mégjobban, hogy leáll a szívem. Nektek volt már ilyen érzésetek? Hogy sikerült leküzdenetek?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2012. dec. 31. 15:03
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
22 évesen, ha egészséges vagyok,ugye nem tud leállni a szívem csak úgy? Nagyon félek.:( A doki szerint hamarosan elmúlik ez a szorongás,de én már nem bírom.:(
2012. dec. 31. 15:05
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem attól vagy pánikbeteg, hogy fész,hogy leáll a szíved! Az nem olyan könnyen áll le, még nagyon fiatal vagy.Nics kedvenc tevékenységed / olvasás,zenehallgatás, sport/ ami elterelné a figyelmedet erről a butaságról.Szórakozzál, sétálj sokat!
2012. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Maga a pánikbetegségem az rögtön rohamokkal kezdődött, utána jöttek a szorongások meg ez az érzés. Nagyon rossz. De persze, igyekszem magam elfoglalni, jönni-menni, barátokkal lenni, de amikor este az ágyban rámtör, nem tudom a gondolataimat elterelni,és már előre félek az estéktől. :(
2012. dec. 31. 15:15
 4/28 anonim ***** válasza:

Nem tud leállni a szíved, önálló ingerképzése van a sinus csomóban. Ha a xanaxot az előírt mennyiségben szeded az nem hat a sinus csomóra.

Csak gyógyszert szedsz vagy jársz pszichoterápiára is, itt egyéni vagy csoportos terápiára gondolok. Sokkal hamarabb megoldódna a szorongás is, ha kiderülne mi a kiváltó ok, valamint itt olyan technikákat is meg lehet tanulni, amivel saját magadon tudsz segíteni, akár amikor jön a pánik roham . A gyógyszeres kezelés az inkább a tünetek elnyomását jelenti

és nem az oki terápiát. Szerintem.

2012. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Voltam pánikbeteg, de konkrétan ilyen problémám nem volt. Az a gond a pánikbetegséggel, akárcsak az előzményével, a szorongással, hogy előbb-utóbb találsz magadnak valami hülyeséget, amire kivetíted a félelmedet. Pl. ez a bármelyik pillanatban leáll a szíved kb. olyan, mintha attól félnél, hogy elfelejtesz levegőt venni.

Fordulj pszichológushoz, kezdj pszichoterápiába! Majd meglátod, hogy ez a borzasztó állapot mennyire egy hétköznapi elnyomott problémádból csírázott ki ilyen képtelen mentális betegséggé. Nekem segített.

2012. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
Ha ez megnyugtat,én 14 éve szedem a gyógyszereimet ,és nagyon boldog vagyok hogy nem hallgattam a sok hülyére. mindenki le akart beszélni a pszichiáterről ,és a pszichológusról is. Én Amerikában éltem,ott nem szégyen ha valaki pszichés betegséggel küzd. Nekem 3 hónapot kellett várnom míg enyhültek a rohamok. (naponta 6-8),aztán egy év múlva mintha teljesen kicseréltek volna. Sajnos a kinti pszichiáterem azt mondta hogy a betegek 20% -a élete végéig kénytelen szedni a gyógyszereket.Inkább beveszem őket mint az a pokol amit 14 éve éltem át. A xanax egyébként ritka esetekben generalizálhat pánik rohamot,még agyérgörcsöt is ugyanis hozzászokik a szervezeted ,függőség alakul ki (testi és lelki egyaránt),az orvosod szerintem nem éppen a legjobb pszichomókus lehet,mást kéne szedned és azt is kombinálva. A hipochondria teljesen normális velejárója a betegségnek,nyugi nem lesz szívinfarktusod,sem agyvérzésed,nam fogsz elájulni vagy megőrülni. ha elfogadod a tanácsom szedj magneB6-ot,omega 3-at,és sok mozgás sem ártana,hogí a szerotonin szinted emelkedjen. Még van egy két dolog amiket kipróbálhatsz ,válaszolok ha érdekel.
2012. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem leszek Xanax-függő, napi 3 van felírva, de a reggelit nem szoktam beszedni, igyekszem minél kevesebbet, a Cipralexet nem hagyom ki soha. És Neked milyen tüneteid voltak?

Igen légyszíves írj tippeket, minden érdekel,nagyon köszönöm.:)

2012. dec. 31. 16:17
 8/28 anonim ***** válasza:
" Nem leszek Xanax függő2,igen ezt már hallottam egy párszor.
2012. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Melyik hatóanyagú Xanaxot kapod? Igyál sok folyadékot és a vérnyomásod is emelkedni fog. Egyébként inkább emelkedni szokott a vérnyomás a pániktól. Rossz beidegződés okozhatja ezt a rossz gondolatot nálad, hogy leállhat a szíved! Relaxációs gyakorlat kellene erre az alaptalan félelemre.
2012. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Azért,mert szedsz valamit, még nem biztos,hogy függő leszel. Pont hogy igyekszem a lehető legkevesebbet beszedni, csak akkor ha érzem,hogy jön a roham,vagy ha nagyon rámtör az érzés,amit fent leírtam. Sem a májam,sem semmimet nem akarom tönkretenni a sok gyógyszerrel,azért hülye nem vagyok. Annyit szedek,amennyit muszáj.

Édesapám is pánikbeteg volt,őt is ugyanez a pszichiáter gyógyította ki,akihez most én járok, ő se vált függővé, már évek óta semmi tünete,és nem szed semmit.

2012. dec. 31. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!