Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért érzem magam folyamatosan...

Mért érzem magam folyamatosan betegnek?

Figyelt kérdés
Nem kimondottan testileg, bár úgy sem állok a topon. Egyszerűen úgy érzem, mintha a szellemem vagy a lelkem beteg lenne. Nem tudom jobban kifejezni, de belémragadt valami szorongó, rossz érzés. Elfordultam az összes barátomtól. Nem barátságosak a gondolataim. Valahol mélyen szeretném azt hinni, hogy beteg vagyok, mert arra van gyógyszer és egy remek kifogás, hogy kiszálljak a ringből. De elsősorban olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik pszichodokik nélkül éltek túl valami ilyesmit.
2009. aug. 26. 23:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennek ezerféle oka lehet. Először is lehet valamilyen valóságos testi betegség. Egy kivizsgálás sohasem árt. Menj el orvoshoz, mondd el, hogy rossz a közérzeted stb.


Ha nincs betegséged, akkor is lehet testi oka. Így pl. alvászavar: pl. alvás közbeni légzési elégtelenség vagy egyéb okból nem elég mély alvás.


Táplálkozási oka is lehet, a cinkhiánytól a vitaminhiányokig.


Az ülő életmód, a mozgáshiány, a napfényhiány, allergia, stb. stb. mind rossz közérzetet okozhat.


Idegrendszeri, pszichés oka is lehet természetesen. Így pl. a szorongás, a túl sok előre gondolkodás, aggódás teheti tönkre a hangulatodat. Vagy csak egy pesszimista, letaglózó világkép, csalódások, gyász stb. lehet a háttérben.


Depresszió is lehet a magyarázat. Ennek sokféle jellegzetes tünete van. Az az érzés, hogy "ki akarsz szállni", szorongásos zavar vagy depresszió (vagy sok minden más) tünete is lehet.


Szóval százféle oka lehet ennek, és ezért százféle gyógymódja. Ezért javaslom, hogy vegyél igénybe orvosi segítséget, és vizsgáld végig ezt a rengetegféle lehetőséget.


"akik pszichodokik nélkül éltek túl valami ilyesmit"


Amíg nem tudod, hogy igazából mi az az "ilyesmi", amit átélsz, addig a tanácsok sem lesznek túl hasznosak.

2009. aug. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!