Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skrizofenia/manias depresszio?...

Skrizofenia/manias depresszio? Hol is kezdjem? Par eve paranoid skrizofeniat allapitottak meg nalam,2 hetre benntfogtak. Összevissza jart az agyam mindenfele baromsagon. Ahogy utannaolvastam ez megfelt a betegseg tüneteinek.

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 07:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy evig visszajartam bogyokat feliratni (Zeldox) szedtem is rendesen, nem volt problema csak a mellekhatasok voltak iszonyu elviselhetetlenek (allando alvas, izommerevseg stb. ) Aztan orvost valtottam gyogyszert cserelt (Abilyfly) ez meg mindig pörgetett ez is szar volt. Az adagolas mindig egyre kevesebb volt, mar a kezdo adag negyede, ötöde, es a folyamatos beszelgetesek utan teljesen elhagytuk az antipszichot es "bekerültem a manias depressziosok tabaraba" kb fel evig semmi problema aztan egyszer csak hirtelen fura dolgok törtentek velem ezekröl majd kesöbb. Koncentraciozavar, szinek es szavak es mondatok különleges +jelentest kaptak, erezni veltem pozitiv es negativ energiakat bizonyos helyeken ilyesmik (majd kesöbb kifejtem) elötte ereztem par hettel hogy lehetseges hogy vissszaesem a szkrizos dologba. (Betegsegtudat köztudottan nincs ilyenkor) megis telefon dokinak, regi gyogyszer elö es szerencsere hetvege. Nem kellett szabi munkahelyröl. Most Amitrex elvileg minden OK. Csak nem erzem jol magam. Nem akarom ezt a betegseget/allapotot. skrizosok es manias depisek valaszat varom. Kerlek segitsetek Ti hogy viselitek?
2009. aug. 27. 07:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem én vagyok beteg,de az élettársam ugyanebben a helyzetben van mint Te.Tavaly februárban jött elő nála ez a betegség,addig semilyen tünete nem volt.3 évig járt folyamatos 3műszakba,az apukáját leütötték,a hugát megfenyegették hogy elrabolják,ezek miatt jött elő nála,a pszichiátere ezt mondta.Mi egyből magándokihoz mentünk,aki gyógyszereket írt fel.(AMITREX,AKINETON,FRONTIN)Amúgy nagyon durva tünetei voltak:-attól félt,hogy megőrült

-úgy gondolta,hogy a szerb maffia követi minden lépésünket,és az egész családunkat megfogják ölni

-úgy gondolja,(még mindig)hogy elvitték az ufók

-úgy gondolja,hogy beszélt Istennel,és megsértette Mária Magdolnát

-és elakart magától zavarni,mert felsőbb hatalmak azt mondták neki,hogy nem illünk össze

Én kitartottam mellette,mert nagyon szeretem,dé én is nagyon félek,hogy visszaesik.Most vagyunk 30 évesek,és nagyon szeretnék már gyereket,de félek!Most hála Istennek jól van,visszavette a doktornő a minimálisra a gyógyszeradagot,de én azért figyelem a páromat,és ha valami nem tetszik benne már hívom is a dokinőt!

Tudom,hogy ezzel a levéllel nem sokat segítettem neked,csak érzékeltetni akartam veled,tudom mit érzel!Ha megteheted szerintem keress egy jó magánpszichiátert,én bennük jobban bízok!Mi nem vagyunk jó anyagi helyzetbe,de erre valahogy mindig kerül.

Teljes szívemből jobbulást kívánok Neked!!!!!

2009. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.A gyógyszernek addj egy kis időt,nálunk ez a gyógyszer bevált.Próbálj meg olvasni,rejtvényt fejteni,kirándulni,foglald le magad,hogy ne gondolj erre a betegségre.
2009. aug. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon hizlal :(
2009. aug. 27. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor mi a fontosabb,hogy meggyógyulj,vagy hogy karcsú maradj?!
2009. aug. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem gyógyitható :(


Csak áltattam (áltatom) vele magamat hogy majd nekem aztán aztán sikerül


Havi 1-2 kiló szerinted elhanyagolható?


Most ne gyere a nem evéssel meg a sok mozgással ha lehet.

2009. aug. 28. 08:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb gyógyszereknek kevesebb a mellékhatása és kis adagban még nem hizlalnak. Meg kéne próbálni mást íratni az orvossal és kikalibrálni a szükséges lagalacsonyabb dózist.
2009. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz úgy megnyilatkozni, hogy már nem vagyok beteg. Tökéletesen látod tudod a betegségedet. Nem is lehetne téged félrevezetni. Azt gondolom, sokat segítene az öngyógyítás, az önpszichózis. Talán többet, mint a gyógyszerek. Sajnos az a tapasztalat, hogy a gyógyszerek ezt a betegséget nem gyógyítják meg és egy életen át szedetik a beteggel. Próbáld meg a saját kezedbe venni az életedet. Sikerülni fog!
2009. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem vagyok szakértő a témában, de nagyon ajánlom, ha esetleg nem ismered: újkorklub.hu

Az írója (Zsóka) is valami hasonlóból gyógyult ki, erről szól az egész oldal, és valahol találsz is a betegsége történetéről beszámolót, és egész biítos, hogy személyesen Neked is nagyon jó tanácsot tudna adni!

Nagyon sok szeretettel kívánom a Neked legjobbakat!

2009. szept. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi aranyosak vagytok

:))

2009. okt. 1. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!