Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 3 naponta veszek be egy...

Ha 3 naponta veszek be egy szem 0,25mg-os frontint rá fogok szokni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz alvó vagyok,az utóbbi fél évben sokat szenvedtem miatta,pedig semmi különös nem történt.Írattam fel frontint,próbálom csak ritkán szedni,de azért szinte minden 3. nap beveszem este,sőt néha több napig egymás után.Rá fogok szokni?Vagy esetleg egy idő után már nem fog hatni?Tapasztalat?
2013. jan. 9. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
a frontinra nem lehet rászokni.
2013. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
már rászoktál...
2013. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is pár hete kezdtem ,néha vettem be mert szorongok,azután mindennap egyet.most meg már meg tudnék enni kettőt is egy nap,de próbálom leküzdeni.függőséget okoz.:(
2013. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A frontin egy nyugtató gyógyszer, folyamatos feszültség, és pánikok csillapítására használják. Bár nagyon sok beteg tapasztalata alapján altatónak használják. Én is szedtem ilyet, a depresszióm első szakaszában, amíg az antidepresszáns ki nem fejtette a hatását. Ez kb. 2 hónap volt. Nekem nagyon jó pszichiáterem van, aki elmagyarázta, hogy a nyugtatók, mint pl a frontin csak tünetet kezel, ezért rá lehet könnyen szokni. Szerencsére a frontin a legenyhébb nyugtató, és a 0,25 mg is a legalacsonyabb adag. Én is ezt szedtem, bár én napközben általában 2xfél tablettát, amikor már nem bírtam az idegességet elviselni. Én nem szoktam rá.

Nemrég a pszichiátriai szakrendelésen találkoztam egy hölggyel, aki már sok-sok éve szedi, mindig amikor abba akarta hagyni, akkor történ ismét haláleset a családjában ezért nem állt le vele. Most 63 éves, nyugdíjas, nincs már semmi baja, csak annyi, hogy gyógyszerfüggő lett. :(

2013. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! A te szervezeted sem úgy müködik mint másé,de én 2 hét alatt az lettem:(kb:1 éve szedem,és már többször próbáltam leszokni:kevés eséllyel:(((((Viszont talán nálad a függőség még nem alakult ki,ha szerencséd van,és kezd el csökkenteni,DE NAGYON LASSAN,MERT JÖNNEK A MELLÉKHATÁSOK!Nem akarlak ijesztgetni,sajnos ez a valóság ezekről a Sz..-okról.Ha napi 3 -at szedsz akkor egy negyeddel csökkentsd kb:3 hétig aztán így tovább......!Persze csak ha valóban el akarod hagyni!!!!!Gondolkodj el mit szeretnél,mert ezek a vackok csak elnyomják a problémákat,NEM SEGÍTENEK.pSZICHOLÓGUS,LELKÉSZ SEGÍTHET....ÉS SOK SOK BESZÉLGETÉS mindarról ami miatt elkezdted szedni....!!!!Ez az én tapasztalatom.Remélem tudtam segíteni!!!Mások lehet nem így gondolják ,de én igen,tapasztalatból!!!!!!!!!!Vigyázz ezekkel.Szép napot!!!
2013. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Akik pedig úgí gondolják,hogy nem lehet rászokni azok azért írják ezt,mert nem szedték,vagy ha igen akkor még mindig szedik és nem próbálták letenni!!!!!:(((((((
2013. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ja és a lényeg,hogy vitaminokkal pótold a csökkentett frontin hiányát omega 3-al......csapd be a szervezeted,nekem egy darabig müködött.Negyedig el jutottam,de "elbuktam ismét".De neked sok sikert kívánok.
2013. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem 3-at szedek,hanem három naponta 1-et elalváshoz,van hogy 2 hétig sem szedem.Viszont a válaszok miatt úgy döntöttem,nem íratok fel többet.Köszönöm
2013. jan. 13. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!