Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizsgaidőszak van, nem bírom...

Vizsgaidőszak van, nem bírom a stresszt és újra vagdosom magam. Van valaki még akinél emiatt jött elő újra?

Figyelt kérdés
Kb. 3 éve a csuklómon csináltam, de csak időszakos dolog volt, utána nem csináltam sosem, kivéve mostanáig. Bár most a bokámon szoktam, hogy ne látsszon... De minden este jön a késztetés, hogy megint jó lenne, mert akkor kis ideig csak a fájdalommal vagyok elfoglalva. Úgy érzem most jobban benne vagyok a "dologban" mint régebben, nehéz nem figyelni a késztetésre. Mit csinálhatnék?
2013. jan. 11. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz! Ha valóban lelki probléma akkor ő lesz számodra a megoldás, amennyiben nem, tovább fog küldeni pszichiáterhez.
2013. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem gyomorfekélyem lett a sok idegeskedéstől :S. Általában ha felidegesítem magam mindig előjön. Az orvosom azt javasolta hogy ilyenkor foglaljam el magam valamivel, pl.: menjek el haverokkal, vagy olyan dolgot csináljak ami leköt. Engem például a rajzolás meg tud nyugtatni :D. Gondold át mi az amit szívesen csinálnál, a vagdosás helyett..
2013. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De most igazából minden tevékenység helyett tanulnom kéne :/ Így bármit csinálok, ami nem tanulás, attól lelkiismeret furdalásom lesz.
2013. jan. 11. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kötöd le magad a tanulással inkább ahelyett, hogy vagdosod magad? Komolyan kérdezem.
2013. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
A válasz annyira egyszerű. Ha ennyire vizsgadrukkos vagy miért nem hagyod abba az egyetemet (v. főiskolát) ? Mindenáron nem kell diploma! Az egészséged rovására ne akarj diplomát, állást így is, úgy is nehéz lesz szerezni!
2013. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem a vagdosás nem megoldás.Innkább nézz filmet kikapcsolódásképpen,vagy fuss,vagy akármit ami levezeti a feszültségedet két tétel megtanulása között!vagy levegőzz,vagy egyél CSOKIT!:))
2013. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahova én járok, oda nem kifejezetten tanulni kell, inkább gyakorlati dolgokat csinálunk. Én akkor érzek késztetést a vagdosásra, ha nincs dolgom. Lassan egy hónapja nem voltam bent, egyrészt az ünnepek miatt, másrészt, mert vírusos lettem, és majd' megdöglök itthon a nagy magányban, tehetetlenségben. Dolgozni se tudtam menni sokat, szóval abszolút haszontalannak éreztem magam.


De régebben nekem is főleg ilyen stresszes időszakokban jött elő, fontos dolgozatok, felelések előtt, vagy ha valamiből nagyon rosszul álltam.

2013. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem Zsófinak hívnak véletlenül? (ha nem akkor ignoráld)
2014. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!