Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség lámpaláz?

Segítség lámpaláz?

Figyelt kérdés
a suliban mindig olyan gyorsan dobog a szívem és remeg a hangon az ének feleléseknél vagy magyarórai vers mondásoknál,szép olvasásoknál de a többi tantárgynál nem..nagyon zavaró mert emiatt alig tudok rendesen beszélni és még én magam is remegek pedig szoktam lenni színpadon párszor volt már szövegem is de akkor többen voltunk és most megyek majd szép kiejtésű versenyre ahol fel kell olvasni egy szöveget ami ott adnak,félek hogy hibázik és szörnyen fogok szerepelni.ott lesz az egyik ismerősöm is ő már nyert ilyet megint indul és azt mondta hogy majd figyeljem meg hogy mennyire le fog győzni engem.:(.ezek ellen nem lehetne tenni valamit??

2013. jan. 18. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
kb.mintha az én gondjaimat írtad volna le :/ de nem értem ha tudod hogy ennyire lámpalázas vagy akkor miért jelentkezel ilyenre?
2013. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem én,a tanárom azt mondta megyek mert 5-ös voltam félévkor
2013. jan. 18. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:

azért remegsz, mert tetszeni akarsz és félsz, hogy nem fogsz. próbálj meg nem akarni nekik tetszeni. ők majd úgyis eldöntik ezt tőled függetlenül. te csak csináld amit tudsz és olyan tudattal gondolj az egészre, hogy semmi gond, ha valakinek nem tetszik. ha ezt az utóbbit el tudod fogadni, hogy semmi baj, ha rosszul sikerül, vagy ha jól sikerül és nem jön be nekik, akkor nem lesz okod félni.


persze könnyű mondani :)

2013. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát köszönöm majd igyekszem
2013. jan. 21. 19:13
 5/5 anonim válasza:
Esetleg kérheted néhány barátod/szülők/testvérek segítségét, összehívhatnád őket pár alaklomma, hogy előbb előttük gyakorolhass. Vagy a tanároddal is megoszthatod az aggodalmad, ugyanis majdnem biztos vagyok benne, hogy amikor ő pedagógusi pályára lépett, neki sem volt könnyű 30 gyerekkel szemben állva egyedül. Megkérdezeheted őt vagy az osztályfőnöködet, vagy másik olyan tanárt, akivel esetleg jóban vagy, hogy nekik mi segített. Kár lenne elpazarolni a tehetséged egy ilyen kis "bibi" miatt, vagy megvonni magadtól néhány élettapasztalatot, és pozitív élményt. Hidd el, ha ezt az akadályt leküzdöd, hatalamas önbizalmat fog adni, aminek később is hasznád veszed. Sok sikert, és írj majd, hogy miként alakultak a dolgok! :)
2013. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!