Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hihetetlen módon alkalmazkodó,...

Hihetetlen módon alkalmazkodó, önérvényesítésre teljesen alkalmatlan vagyok, hagyom magamat kihasználni, aztán mérhetetlen módon haragszom magamra, mert nem tudok nemet mondani másoknak, lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés

Másoknak minden áron meg akarok felelni,még akkor sem tudok nemet mondani,ha ordít a dologról,hogy csak a teljesen h@lyék hagyják ezt magukkal megcsinálni :-( .

37 éves,kétgyermeks anyuka vagyok és gondot okoz a problémám a munkahelyen (a kollégák elcseréltetik velem az olyan műszakokat amik a legnehezebbek és én pedig mosolyogva beleegyezem ,amikoris legszívesebben pofon vágnám magamat ezért.

A családom ,környezetem teljesen természetesnek veszi a jóindulatomat,segítőkészségemet ,mégis a hátam mögött kinevet mindenki.


Ez egyfajta személyiségtípus , vagy pedig mentális betegség lehet ?

Nagyon nehéz együttélni ezzel...


2013. jan. 19. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért teszed, mert annyira jót akarsz fűnek-fának, hogy még a gyerekeiddel szemben is őket helyezed előtérbe (gondolok itt arra, hogy pl nem mindegy, mikor dolgozik az anyukájuk, és mennyi ideje/energiája marad rájuk), vagy azért, hogy mindenképpen jó véleménnyel legyenek rólad? Ha az előbbi, akkor betegség, ha az utóbbi, akkor "csak" egy erős megfelelési kényszer.


A sógorom is ezt csinálja, mindenkinek megtesz mindent csak úgy szívességből, akkor is, ha a családja szív miatta. Ő pl megfelelési kényszerből csinálja, mert aztán otthon állandóan mondja a magáét arról, aki már megint pofátlan kéréseket zúdított rá. És az emberek ki is használják rendesen, mert tudják hogy nem tud nemet mondani.

Ezt nála oda tudom visszavezetni, hogy az anyja nagyon rosszul bánt vele (ha azt mondom, borzalmas, embertelen gyerekkora volt, még nem mondtam semmit...), és mindig úgy érezte, nem elég jó, és azért nem szeretik, emiatt kialakult benne ez az erős megfelelési kényszer.

2013. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én magam is keresem az okát ennek a fajta viselkedésemnek ,meg akarok felelni másoknak ,de saját magamnak is csak így tudok megfelelni,hogy emberséges ,toleráns,alkalmazkodó vagyok,akik önzők ,másokon átgázolnak nagyon unszimpatikusak a számomra .

Egyszerre szeretem is magamban ,hogy ilyen vagyok és egyszerre okoz nekem nehézséget is mindez .


Sajnos a korral sem múlik,úgy tűnik én már ilyen maradok ,diplomás ember vagyok,jól keresek ,gyönyörű gyermekeim vannak,jó körülményeim és ennek ellenére is kb úgy lépek fel másokkal szemben ,hogy szinte bocsánatot kérek,hogy élek,ha mások megbántanak annyira bánt,hogy bármire képes vagyok ,hogy még én simítsam a konfliktust és bebizonyítsam,hogy maximálisan jóindulatú vagyok .

2013. jan. 19. 20:34
 3/5 Gift ***** válasza:
A maximális jóindulat, és megfelelési kényszer elszívja a az energiádat, ami az immunrendszeredre is hatással lehet. Ezért vigyázz, néha picit vegyél vissza mindig egy pirinyót. Tudatosan szemléld magad, és akár a másikat is akiért talán feleslegesen teszel, amikor éppen nemet mondasz, hogyan reagál rá. Hidd el hogy nem olyan érzékenyek mások a visszautasításra, mint ahogy azt hinnéd. Lesz aki meglepően néz rád, és talán rá is kérdez, hogy ez hogy lehet? Erre adj egy mosolyt és probáld ki csak egyszer kimutatni azt, hogy neked ez most nem megy, nincs időd rá. Ez nem a gyengeségedet mutatja, ez egy hétköznapi elfogadott dolog, kijelentés. Amit nem kell túl magyarázni. És a másik személyeskedik és kíváncsiskodik, hogy miért? annak mondd, azt hogy kérlek fogadd el, most nem tudok segíteni. Minél jobban belemerülsz ebbe a nem merek nemet mondani játszmába, annál nagyobb elvárásai lesznek a környezetedben élőknek. Mert az emberi természet hajlamos nem észre venni a másiknak a jóindulatát, egyre kevésbé hajlamos tisztelni, és elismerni. Akár családon belül is ez nagyon rosszul sülhet el. Beszélni kell erről mindig, beszélj velük, mutasd meg magad és merd mondani azt, hogy néha túl sok mindent vállalok el, és kell egy kis szünet. Merj kérni te is! és nem kell azonnal viszonozni. Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Tiszteletre méltók a jellemvonásaid, de csak akkor fogják tisztelni,ha mértéket is betartod. Fogd úgy fel hogy ez egy gyakorlat, és akkor abban a pillanatban tudod mikor lesz, mert érezni fogod, merj mást mondani, és merd azt mondani hogy NEM HISZEM, Bocsáss meg de nem tudok, most nem alkalmas, nem lesz rá lehetőségem és a többi. ÉS a fontos, hogy nem kell utána egyből magyaráznod hogy miért. Nem fogják kérdezni. Ha igen, akkor arra is van megfelelő válasz. Akkor írj nekem privibe. :) ;)
2013. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Kerner Tibor: Sziklaszilárd önbecsülés c. könyvét tudom ajánlani. Sokan nem hiszik, hogy egy könyv tényleg meg tudja változtatni az embert, de az én életem 180°-os fordulatot vett azóta. Tűrtem a lelki terrort is, hagytam, hogy a "barátaim" a nevemet használják a béna szóra szinonímaként.

libriben lehet kapni, nem is túl drága és maximálisan megéri.


Higgy magadban, hogy képes vagy a sarkadra állni és akkor sikerülni is fog. Fejben dől el minden. :)

2013. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fönt van az interneten.
2014. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!