Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ebből komolyabb bajom?...

Lehet ebből komolyabb bajom? Sajnos nem tudom másképp csinálni.

Figyelt kérdés
Mióta kiköltöztem a kollégiumból, 3 éve, azóta nagyon rendszertelenül alszom, főleg úgy, hogy anyukám sosincs itthon, éjszaka sem. Mivel nagyon sok problémám van, és senkit nem találtam, aki tudott volna segíteni, úgy gondoltam, segítek magamon, valahogy felhúzom magam lelkileg, és fogok rá időt szánni. Nem tudom, hogyan kezdődött. Pár hónappal ezelőtt azt csináltam, hogy hazaértem a suliból, megcsináltam a házimunkát (mivel anyukám sosincs itthon mindent nekem kell csinálnom, én is főzök magamra.) megtanultam, amit kellett, és fenn voltam legalább hajnali háromig, és aludtam kb. fél hétig. Aztán egyre mélyebbre süllyedtem, valahogy ez sem volt elég. És most azt csinálom, hogy hazaérek az iskolából, alszom pár órát, nem sokat, és egész éjszaka fenn vagyok. Nincsenek átmenetek az éjszakáim, és a reggeleim között, néha úgy érzem nem is létezem, vagy valahol máshol vagyok. Állandóan beteg vagyok, csökkent a koncentrációm, és akkor ijedtem meg igazán, mikor az iskolában nagyon rosszul lettem, és a színeket sem láttam rendesen. (Az osztálytársamtól megkérdeztem, hogy mi az a vörös kulcstartó, a tolltartóján, és ijedten nézett rám, hogy: "Vörös???") Cukorbeteg is lettem, vizsgálatokra járok, bár még nem olyan vészes a dolog, csak figyelnem kell rá. Étvágyam nincs, egész éjszaka cigarettázom, és kávézom. Szeretném másképp csinálni, de nem lehet, mert muszáj magamra időt fordítanom, szublimálnom a gondjaim, mert ha nem, a napokat sem tudnám végigcsinálni..Nincs esetleg valami megoldás?

2012. dec. 4. 03:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy összevissza voltál ébren, meg aludtál, szépen összezavartad az agyadban a cirkadián ritmusodat.


[link]


Nekem most mondta a pszichiáterem, hogy az első alkalommal, amikor felborul az alvásom és insomnia lép fel, egyből menjek vissza hozzá, mert az az első jele a depressziónak. A depresszió maga pedig rengeteg más betegséget vonz magával. Cukorbetegség, étvágytalanság és a cigaretta függőség is nagy valószínűséggel tünete lehet.


Mindenképpen menj el szakemberhez (első körben pszichiáterhez, az ingyenes, beutaló nélkül látogatható), mert ehhez gyógyszeres kezelés szükséges. Másik fontos dolog, hogy ha írna is fel altatót, másfél hétnél tovább ne használd, mert függőséget okozhat, illetve nehezen fogsz anélkül elaludni.


Harmadik fontos dolog az, hogy nappal az ágyat jó messzire kerüld el, sőt, ha tudod még a hálószobát is. Csak akkor feküdj le, amikor este van és itt az ideje az alvásnak. Ha este valamiért nem menne az alvás, ami valószínű lesz, akkor pedig tessék felkelni, olvasni egy könyvet, megnézni egy filmet NEM ÁGYBÓL, és ha kezdesz fáradt lenni mehet az alvás.

2012. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, lehet komolyabb bajod is. Akár bele is halhatsz, mivel a komoly depresszió öngyilkosságig, esetleg önpusztító életvitelhez vezethet.
2012. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy igazából már nem is érzem a fáradságot, akkor sem, ha még kevesebbet alszom, mint általában. Éhséget sem nagyon érzek, pedig tényleg keveset eszem..Pszichológushoz elküldött az egyik ismerősöm, és ott is hagytam, mert nagyon nem vált ínyemre, valahogy nem tudtam vele szót érteni, rosszabb volt, pszichológussal, mint nélküle..Gyógyszert nem nagyon szeretnék szedni, mert nem akarom, hogy az legyen belőle, mint fél évvel ezelőtt, hogy bevettem vagy 30 darabot, mert nem éreztem egy idő után a hatást úgy, ahogy kellett volna..

Az is gond lehet, hogy én az alváshiányt, és az ezzel járó plusz időt, amit magamra fordítok pozitívumként élem meg, és nem egy olyan tényezőként, amiből esetleg kialakulhat komolyabb depresszió..

2012. dec. 4. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát. Akkor keress fel egy másik pszichológust. Nem egyformák az emberek, így nem egyformák a pszichológusok sem. Mást nem tudok javasolni.


Azok a gyógyszerek, amiket felírnak az ilyen problémákra, azért jók, mert annyira elbágyasztanak, hogy el tudsz aludni. Bizonyos gyógyszerek még függőséget sem okoznak, és nálam pl sosem volt olyan, hogy 30-at kellett volna bevennem., hogy hasson.

2012. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Remélem sikerül rávennem magam, hogy keressek segítséget. Köszönöm a válaszaidat. :)
2012. dec. 5. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!