Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ezen javítani?...

Hogyan lehet ezen javítani? Tapasztalatokat is szeretnék, ha tudtok írni.

Figyelt kérdés

Több önbizalom kéne,ha más megbánt,nem merek a szeme elé kerülni,van pár szépséghibám,így sok mindent nem merek megtenni.Ez elég sok minden rovására megy,így a tanulásban sem tudom azt nyújtani,amennyit az eszem tud.Már próbáltam változtatni,másképp csinálni dolgokat,de látszik rajtam,hogy félek(vörös lesz az arcom),így kiröhögnek,látják,hogy nem könnyű,és kellemetlenül érzem magam.Nem szeretnék ilyen lenni.

Hogyan kezdhetném,hogy amit szeretnék azt megcsinálom,és nem félve,csak takarva,hogy nem érdekel más véleménye?Már próbáltam de csak magamat csapom be eddig,mert ugyan úgy bennem van,de próbálom takarni magam előtt is.


2009. aug. 31. 11:02
 1/4 anonim válasza:
100%

Önbizalom növelés. Erre rengeteg módszer létezik. Én is túlestem már egy ilyen dolgon. Ami engem illet, Én ezt úgy oldottam meg, hogy kialakítottam a magam kis stílusát. A kissé filozofikus, mondhatni, kortársaimétól eltérőt. Egyszóval: kitűnni. Van ugyan hátulütője, méghozzá az, hogy a buta emberek nem értékelik. Viszont, az okosabbak olykor-olykor még fel is néznek az ilyen emberekre, ami ugyan csak ad önbizalmat. Ilyenkor pedig a szépséghibák fel sem tűnnek. Mindenkinek van, nem de?

Igenis, merj cselekedni. Mert az sokkal jobban feltűnik, ha nincs merszed ezt-azt megtenni.

Tanulás. Ebben a kérdésben ne befolyásoljon, igazán. Tégy meg mindent azért, hogy jó eredményed legyen. Ez is amolyan "felnézős" dolog. Azért, mert jobb jegyeid lesznek, még nem vagy stréber. Szerintem. Mert a strébereket általában kiközösítik. Ezt Én teljes mértékben elutasítom, de hát nem tartozom az "értelmiséghez".

Vörös az arcod, ha félsz. Ez a Te sajátos reakciód, ezen sajnos eléggé nehéz változtatni. Te így mutatod ki. De meg lehet szüntetni. Méghozzá úgy, ha van önbizalmad. Ezt már fentebb ecseteltem ^.~

Magad előtt kéne a legkevésbé takarni. Mert ez adhat arra magyarázatot, hogy nem fogadod el magad. És ha Te nem szereted saját magadat, azt észre lehet venni, és más sem talál szimpatikusnak. Amit a mostani emberek nem túl diszkréten fejeznek ki. Azt mondják: "Na, még egy kicsit, azt akarom, hogy fájjon Neki, érezze minél rosszabbul magát!"

Jó emberek, jó család, önbizalom. Így sikerülni fog ^.~

2009. aug. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Aki már volt ilyen helyzetbe,és sikerült neki,írhat nyugodtan!

2009. aug. 31. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok türelemre lesz szükséged.

Az önbizalomhiány, az önmarcangolás egy rossz szokás. Ne frusztráld magad azzal, hogy egyről a kettőre nem tudod elhagyni. Fokozatosan kell leépítened, és minden kis sikernek örülhetsz! Figyeld meg és tanulmányozd saját magad, a viselkedésed, tegyél fel kérdéseket, kutasd a szégyellősséged okait! Egyre közelebb jutsz majd a megoldáshoz, és szép lassan feloldódsz, megtöröd a gonosz varázst, ami rajtad ül.

Az élet egy tudatos álom... rajtad áll, hogy mit hozol ki belőle... amikor rosszul érzed magad, az amiatt lehet, mert nem te vagy a főnök, de könnyedén újra kézbe veheted a dolgokat.

Kitartást és szenvedélyt kívánok :-)

2009. aug. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem olyannyira nem volt önbizalmam, hogy 1,5 éven át nem szóltam senkihez a suliban, csak bementem, végigültem, aztán hazamentem.

Amikor rájöttem, hogy nem mehet így tovább, apró lépésekkel kezdtem. Pl. amikor valakivel véletlen találkozott a pillantásunk (akár idegenekkel a járműveken), felvettem a szemkontaktust. Aztán vagy egy összemosolygás lett belőle, vagy megvártam míg az illető néz félre, de én álltam a tekintetét. :)

Aztán lassan kialakítottam a saját stílusomat - külső/belső - ami már nekem is tetszett. Mindenki nézhet ki jól, és lehet egyedi, érdekes.

Az elvörösödéssel meg egyszerűen ne foglalkozz, minél jobban parázol, annál rosszabb. Ha nem törődsz vele, elmúlik. Néha, meg ha új emberekkel ismerkedsz azt is ki lehet mondani, ha zavarban vagy. Ez feloldja a feszültséget, és sokkal kevésbé kínos, mintha kimenekülsz a helyzetből.

Lehet hogy eltart egy ideig, de ne menekülj, hanem menj szembe azzal, amitől félsz, így lassan megtanulod kezelni a helyzeteket.

2009. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!