Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék javítani a...

Hogyan tudnék javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Elsősorban az a problémám, hogy nagyon rossz az arcmemóriám, amiből kellemetlen helyzetek adódnak (akit hónapokig nem látok utána egyszerűen nem ismerem meg, de volt olyan, akivel egy este 2 órán át beszélgettem, másnap amikor az utcán találkoztunk nem tudtam ki az, aki rámköszön)... Én úgy gondolom, hogy bár régen se volt jó, de most mintha rosszabb lenne, bár lehet, hogy csak azért, mert fél évet külföldön töltöttem.

Amúgy jó a memóriám, ha könyvet olvasok pl nem kell könyvjelző, mert mindig emlékszem, hogy hányadik oldalon és az oldal melyik részén tartottam és pl ha valaki mond egy verset, akkor pontosan fel tudom idézni, hogy a verseskönyvben pontosan melyik oldalon és hogyan helyezkedett el, milyen az alakja (és ez is vizuális memória) Viszont pl nevekre, évszámokra nem nagyon...

(ezen kívül még az időbeliséggel van gondom, talán összefügg... Egy nap eseményeit utólag könnyedén visszaidézem, de nem tudom sorrendbe rakni pl)


2011. okt. 7. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jó a vizuális memóriád, akkor próbáld meg a neveket-arcokat összekötni valamivel a fejedben, pl. úgy, hogy az illető csinál valamit, vagy az évszámoknál is legyen valami "képi" elem.
2011. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem, hogy az arcmemória is vizuális memória. Én viszont nem ismerem fel ugyanazt az arcot, mintha az arcok nem raktározódnának el a fejemben. Egyébként más képeket, helyszíneket...stb meg tudok jegyezni és felismerem, csak az embereket nem...
2011. okt. 7. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!