Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mehetek-e pszichológushoz?

Mehetek-e pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Nincsen semmi komolyabb bajom, ezért nem tudom, hogy van-e elég okom rá, hogy menjek, nem-e csak elküldene vagy nem jelentene segítséget.



16 éves fiú vagyok.

A fő okom az, hogy nagyon nem tudom magamat motiválni a tanulásra, valamint, hogy nagyon nehezebbre esik (nem azért, mert nem bírnak) igazán barátkozni vagy "csajozni", mivel mihelyst túl "komoly", szoros kapcsolat (vagy helyzet) áll fent, elpoénkodok mindent. Még egy dolog, hogy nagyon máshogy(an) viselkedek társaságban, mint kettesben-hármasban, társaságban szinte nem tudok komoly lenni. Így rengeteg "haverom" van, viszont igazán jó barátom max 1. Persze most valszeg nagyon eltúloztam ezt a 3 problémát is.


Egy plusz ok, hogy szeretnék "többet megtudni magamról", nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mondana rólam egy pszichológus.



Menjek el nyugodtan (a pénz nem különösebb próbléma), vagy ne ?


És ha igen mennyi értelme van, mennyire lenne hatásos, esetleg mi történne ott stb.?



2013. jan. 22. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz orvosi esetnek. De ha van sok pénzed, elviheted valamelyik lélekgyógyászhoz. Ha jól megfizeted, biztos hajlandó veled beszélgetni, aztán magában gondol amit gondol...
2013. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja nem vagyok nagyon gazdag, szal ha nincsen értelme nyilván nem megyek...


Tehát te nem ajánlod, más vélemény?

2013. jan. 22. 18:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell érezni. Szerintem olyan nincs, hogy "ez nem probléma", (pláne, hogy ezt az xy külső személy jól megmondja). Ha te úgy érzed boldogabb, sikeresebb lehetnél, ha megbeszélheted szakszerű segítséggel, ami benned motoszkál és aggaszt, abból baj nem lehet.

Legfeljebb a pszichológus azt mondja, hogy elég néhány ülés ahhoz, hogy segítsen neked.

2013. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mivel 16 vagy, gyanítom, hogy iskolába jársz. elvileg kell lennie nálatok iskolapszichológusnak, aki ingyenes szolgáltatást nyújt. szerintem menj és beszélgess vele:)
2013. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és előre is köszönöm a következőket.



Az iskolámban (gimimben) ha jól tudom pszichológusként is "működik" a védőnőnk, de őszintén jobban örülnék, ha egy jobban kívülálló lenne.


Mint mondtam, az anyagiak megoldhatók, de dobálózni nyilván nem kéne a pénzzel.


Várom a további véleményeket:)



Ja és ha mennék tulajdonképpen mit is csinálhatna egy pszichológus velem? :D

2013. jan. 23. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, én elmennék az iskola-pszichológushoz...

Nem kerül semmibe, nem fogja kibeszélni a dolgaid, legalább is a tapasztaltaim szerint nem.

Mondjuk, felismerted a problémát magadtól is ... Lehet, elbagatelizálom a dolgot, de inkább a pénzedből vegyeél valami frankó könyvet ami érdekel, vagy költsd a pénzed ! hasznos ! dologra./hasznosabbra, mint jelen esetben egy pszichológus./

2013. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Becevio válasza:

Az iskolapszichológus rendszeresen nem foglalkozhat veled, de ami nagyon fontos: mivel 16 éves vagy, a körzeti nevelési tanácsadóban ingyen fogad téged a pszichológus.

Hogy szükséges-e terápia, azt majd élőben dönti el, de egy pár alkalmas segítő beszélgetésre mindenképp beülhetsz.

Ha vannak kérdéseid, szeretnél megbeszélni vele pár dolgot, menj el nyugodtan! Ebből csak épülni tudsz!


Sok áldást kívánok:

Viola

2014. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!