Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a depresszió első jelei?

Mik a depresszió első jelei?

Figyelt kérdés
Pár hete egyre inkább elzárkózom a külvilágtól...
2008. jún. 2. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A depressziónak rengeteg tünete van. Ajánlanék neked egy oldalt, olvasd el, itt minden le van írva a depresszióról.

[link]

2008. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megmagyarázhatatlan szorongás, idegesség, saját magadat rosszabbnak tartod mindenkinél, el kezdesz mindent és mindenkit gyűlölni. Agresszív leszel, úgy érzed legjobb lenne, ha meghalnál, nem érdekel senki és semmi, úgy érzed, úgysem ért meg senki. Nem találsz örömöt semmiben, állandóan csak aludnál, vagy épp az ellenkezője: képtelen vagy aludni.


Ha érzed magadon a tüneteket, kezdetben próbálkozz orbáncfű és citromfű tea keverékével, ez eleinte szokott segíteni (esetleg halolaj-kapszula - bioboltokban lehet kapni, nem túl drága, és amúgy is tök egészséges, jót tesz a bőrnek, a hajnak, stb., s csökkenti a depressziós kedélyállapotot).

2008. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 2. válaszoló felsorolt egy csomó olyan dolgott amik szépen lassan kezdenek kialakulni bennem köszi....
2008. jún. 11. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ne alakuljon ki súlyos depresszió, fontos a tudatosság. Ez alatt azt értem, hogy szó szerint be kell magunknak magyarázni, hogy "értékes vagyok, szeretem magam." Ez először hülyén hangzik,de az agy minden jelet befogad, és előbb-utóbb a pozitív gondolkodás hatni fog.

A depressziós embernek tudatosan önkontrollt kell gyakorolnia, és el kell hitetnie önmagával, hogy értékes, és minden negatív dolgot pozitívvá kell fejlesztenie. Ezt tapasztalatból írom.

Pl. az én esetemben, amikor a munkatársaim kiközösítettek, nem néztek embernek, stb., így alakult ki a depresszió, az önértékelés hiányából. Majd miután rájöttem, hogy milyen jó, hogy nem hívnak el magukkal, mert így nem kell a dohányfüstjüket szívnom, valamint nem kell a pletykálkodásukat hallgatnom, pozitívvá változtattam a negatívumot. De ehhez idő kellett. Amíg erre nem jöttem rá, szorongtam, és nagyon lehangolt voltam. Ma már ez a múltté.

Fontos, hogy olyan emberekkel vegyük körül magunkat, akik szintén pozitívak, és vidámak. Sőt, időnként nem árt, ha mi magunk is nevetünk a saját hibáinkon. :)


Ha öröklött depresszióról van szó, vagy nagyon súlyos az állapot, akkor már orvosra van szükség.

Mielőtt, azonban ez megtörténne, nagyon fontos felismerni a tüneteket, és a baj megtörténte előtt segítséget kérni. Van olyan depresszió, amelyet nem lehet CSAK tudatossággal kezelni, mivel ekkor már az agyban kémiai folyamat megbomlása idézi elő a tüneteket, ebben az esetben gyógyszeres kezelésre van szükség.

2008. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
28%
ez itt a depresszió első jele :D
2011. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2011. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!