Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenkiről azt hiszem akivel...

Mindenkiről azt hiszem akivel csak találkozom, hogy olvacs a gondolataimban! Ez valamilyen fóbia? Mit csináljak hogy ne érezzek így?

Figyelt kérdés
Nem merek a titkos szerelmemre gondolni mert félek hogy megtudja. Nem merek OLYANra gondolni. ha mondjuk nem tetszik valakinek a haja félek hogy halotta mit gondolok róla és rossz néven vesz. Ha anya leszid, nem merek káromkodni magamban, mert azt hiszem tudja mire gondolok.

2013. jan. 27. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjál magadban olyanokat, amire reagálnia kell, ha valóban olvas a gondolataidban, rá fogsz jönni, hogy nem.
2013. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
nekem skizofréniának hangzik...
2013. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az nem az hogy időnként bedilizik az ember és árt másoknak?
2013. jan. 27. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

FIGYISZ, ITT NE DIAGNOSZIZÁLJ MÁSOKAT KÉRLEK. Egy skizofrén ember NINCS tisztában azzal hogy ő skizofrén, nincs tudatában a többi dolgával, mint jelen esetben a kérdezőben, hogy felveti a gondolatot, és még meg is kérzdez másokat, hogy ez. meg ez gond lehet-e.

Sőt még egy paranoid személyiségzavarral szenvedő embernek sincs általában betegség tudata. MIndig ott van a de szócska, amivel megmagyarázza a maga igazát, ezért nagyon nehéz őket kezelni.


Amit ír a kedves kérdező, nyilván nem normális. De nem hinném hogy súlyos. Terápiával jól kezelhető. Vissza kell menni oda, hogy mi történt veled,ami miatt hajlamos vagy a fantáziálásra. Figyelj! ha azt mondom neked, hogy ebből az egészből SEMMI SEM IGAZ akkor hiszel nekem?


Én is voltam ilyenben, és nálam ki is derült mitől van. Járnom kell vele orvoshoz, több év volt mire beláttam hogy én "beteg" vagyok, és mire együtt tudtam működni az orvosommal. El lehet élni ilyen fantázia termékekkel amit az agy gyárt, de nem egy kellemes dolog, mindenképp kezelni kell.


Szóval szerintem hajlamos vagy a paranoid dolgokra, mert ez pont olyan. De abban is vannak fokozatok, hajlam stb. A legvégső stádiuma a paranoid skizofrénia, de mondom ott a betegben fel sem merül hogy az amit ő lát vagy gondol az nem lehet igaz (vagy hogy esetleg van egy olyan verzió ami nem igaz) Szóval nincs nagy gáz, csak mielőbb kezeltesd magad, mert ebből fog kinőni később az antiszociális személyiségzavar, esetleg szorongás, pánik, depresszió. Mert aztán szerteágazik ez a sz*r.

De ha egyet megfogadsz nekem, akkor kérlek hidd el, hogy ez NEM IGAZ amit gondolsz vagy érzel.

Tanuld meg szétválasztani a valóságot a fantáziavilágodtól. És ebben kérd szakember segítségét, mert addig csak a sötét erdőben fogsz bolyongani egyedül, megoldást nem találva. Nekem pont így volt.

Meg kell tudni tanulni megmaradni a valóság tükrében, és fejleszteni kell az ítélőképességed, hogy el tudd dönteni mi a helyes, és mi nem. A fantáziavilágodat meg teljesen le kell rombolni. ezekben kérj segítséget.

2013. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!