Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon irtózom a vértől! Mit...

Nagyon irtózom a vértől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Illetve nem csak a vértől félek. Hogyha megváhom magam, vagy valami nagyobb seb keletkezik rajtam, akkor rögtön az ájulás kerülget, de csak akkor ha az fáj is. A vér látványa meg csak ront a helyzeten. Pl. egyszer lehorzsoltam magam és egészen addig semmi bajom nem volt, amíg az el nem kezdett nagyon fájni és ahogy belegondoltam, h én mégiscsak lehorzsoltam magam és lejött a bőrőm a helyéről és összeestem. Meg amikor oltásnál belémszúrták a tűt és láttam egy csepp vért hogy kejött, akkor is kezdtem szédelegni. Borzalmasan irtózom az ilyen dolgoktól. Konkrétan elájulok ha nagyon megvágom magam és elkezdek vérezni. Nagyon gáznak tartom, emiatt nem mertem megkérdezni senkitől. Mit tehetnék, h ez a félelmem megszűnjön? Vagy ha a félelmem nem is, akkor csak legalább ne essek össze ha ilyet látok?

16/l



2013. jan. 1. 22:52
 1/5 Morozov ***** válasza:

Tanulj meg együttélni vele. :) Úgyse válroztathatsz rajta.

Én pl a patkányoktól irtózom, pedig férfi vagyok és gyakorlatilag nem félek semmi mástól...és nem szégyellem, te se tedd.

2013. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
te mitcsinálsz, amikor menstruálsz? :D kómába esel?
2013. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

@2 :D :D


Sokan vannak így, mint te. Ha nagyon zavar ez a reakciód, keress fel tanácsadásra egy pszichológust.


Most mondanám, hogy gondolj arra, hogy az nem is vér, de ez nem így működik. Ha meg elájultál, pofon sem vághatod magad, hogy összeszedd magad.

2013. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Morozov: hát megpróbálok, de nagyon rossz érzés amikor hirtelen elsötétül minden és mindjárt összeesek :/


második: az más :'DD az egy természetes folyamat, és minden nőnél előfordul :'D és amúgy is csak az ilyen horzsolásoktól vagyok rosszul, meg az ilyen nagyobb sebektől. x3


civa: sztem majd beszélek a pszuchológusommal, mert járok egyéb okok miatt, de ez csak az utóbbi időben kezdett zavarni. köszönöm a válaszod :)

2013. jan. 1. 23:43
 5/5 anonim válasza:
0%
nemtudom vannak e állataitok de ha vágják öket akor mindig probálj ot leni és figyelni majd egy idö után megszokod
2013. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!