Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok úrrá lenni a...

Hogyan tudok úrrá lenni a devizahitel okozta félelmemen?

Figyelt kérdés

Gyakran esek pánikba, gyomoridegem van, alig eszem és egyfolytában a közelgő kilakoltatásra gondolok, szoktam mérni a vérnyomásom és állandóan 150/100 felett van. Mert munkanélküli vagyok és elektronikai műszerészként és erősáramú berendezés szerelőként csak vidéken találnék munkát ami albérletet is igényel. Az ország déli részében lakom Pécsen. Addig nem ad a munkaügyi központ albérlet támogatást, amíg nincs meg a 3 hónapom vagy 90 napom a munkaügyi hivatalban.


Ez a devizahitel dolog eredetileg anyám ötlete volt nem magamtól mentem bele. Elkezdtem vidéken dolgozni, és összegyűlt annyi pénzem hogy hitelt vetessenek fel velem a szüleim. Ez 2006-ban történt. Anyám ötlete volt ez az egész lakáshitel dolog akkor még fogalmam sem volt az egész banki dolgokkal. Állandóan csak jókat mondtak nekem erről az egészről és azt is, hogy nem lesz baj Anyám állandóan erőlködött hogy nekem legyen lakás csak azért hogy ne albérletet fizessek hanem a sajátomat. Nagyon viszolyogtam már akkor az egésztől, ha meg nemet mondok akkor a szüleimnek egyszerűen lehülyéztek volna hogy elhalasztok ilyen kedvező ajánlatot. Akkor még vidáman tudtam fizetni a hitelt havi 38000 forinttal most árfolyamgáttal fizetek 67000 forintot anélkül meg 91000 forint lenne a hitel. 6700000 forint lett akkor felvéve 6 éve fizetem és van 11 millió forint tartozásom és azt mondták a bankba, hogy ez csak emelkedni fog. Az a legfélelmetesebb az egészben, hogy az én házamon és a szülők házán is jelzálog van. :S


Már többször volt öngyilkossági szándékom gyógyszerekkel ami nagyon erős. Több szem frontinra és flectorra ittam töményből fél litert igaz aznap délután elkábultam, de másnap délben a földön ébredtem fel. Azaz nem sikerült az öngyilkossági kísérletem. Egyedül élek.


Hogyan legyek úrra ezen félelmeimen, mert már kezdek begolyózni?


Jelenleg is a hitel dolgon törpölök. Már kaptam felszólítást 1 havi elmaradásról.



2013. jan. 27. 12:09
 1/7 anonim válasza:
YElőször is nyugodj meg! Egy havi elmaradásból még nem lesz semmi baj. Hogy lásd nem vagy egyedül én is leírom: albérletben nőttem fel, mivel anyám elitta a pénzt mindig menekülnünk kellett havonta az albérletekből. Így mikor pár évet ledolgoztam felvettük párommal a deviza hitelt gondolván innen nem tesz ki a.bank. Na most 47- el kezdtük jelenleg 150 a törlesztő. Van 2 pici gyermekünk gyed alatt megszűnt a cég ahol dolgoztam. Hb. Megyében nincs munka lehetőség. Egy éve nem fizetünk hitelt. De nem is akarom. Mi nem ezt vállaltuk és nem fogok bele őrülni. Nem g
2013. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem lennék öngyilkos a hitel miatt. Gondolj bele, a legrosszabb ami történhet veled, hogy éhen halsz, szóval belerohannál a legrosszabb dologba...Ha nem tudsz változtatni valamin, akkor nem éri meg még gondolni se rá, nehogy kikészülj ilyen miatt.
2013. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is ebben vagyok barátom, de gondolom ez nem vigasztal. és még sokan mások rajtunk kívül. Ez van. úgy kell felfogni, hogy a hitel az egy lehetőség volt. A ház amit elvesztetsz, az nem a tiéd, sosem volt a tiéd. Csak addig lakhattál benne. Nekem is ez az agyrémem, főleg hogy most kiderült hogy van egy betegségem, és hónapok óta nem találok rendes munkát. Igen akkor nem tudtuk hogy ez egy ilyen erős teher lesz, hogy minden e köré épül majd az életünkben. de nem kattanhatunk bele. Próbálj meg küzdeni. Menj ki külföldre vagy ilyesmi, ha úgyis egyedül vagy, nincs mit vesztened. Ki kell találnod valami megoldást. Adj el valamidet, szerezz pénzt. Kezdj el azon gondolkodni hogy lehet pénzt szerezni. Ha kell, vállalj másod állást. Én is ezeken gondolkodom. De ha vicceset akarnék írni, ami nem is vicces, hanem komoly, akkor azt mondanám, tanulmányozd a homless bajtársaink életét. Én ezt is szoktam, készülve a legrosszabbra. Vagyis pont ezt akarom mondani, hogy még az sem a legrosszabb. Mindig van attól rosszabb is. Nem kell úgy megilyedni. Légy egy kicsit életművész. Bár sorstársad vagyok, azt kéne mondanom, hogy megértelek (és meg is értelek) hogy elveszteni egy házat nem kis lelki törés, de gondolj arra, hogy utána is van élet. Ez csak egy szakasza az életednek. Még utána is jöhet bármilyen irányú változás. Abba meg hogy egy bank így k*basz*tt velünk, abba meg nem szabad belebetegedni. Ez csak egy szakasz az életedből. Ezután is vár rád valami. Csak ne add fel, küzdj tovább.
2013. jan. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mostanában halálfélelmem van ettől az egésztől.
2013. jan. 30. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad így rágörcsölni. Engedd el ezt az egészet, ez nem a legrosszabb ami történhet. Az csak egy ház. Mérlegelj. Tudsz még valamit tenni az ügy érdekében?

Vizsgáld meg, hogy nem te túlzod ezt el ennyire? Lehet pszichológushoz kéne menned, mert lehet ez már nem valós félelem, hanem elrugaszkodtál a valóságtól. Kicsit lazíts, engedd ki a gőzt.

Attól, hogy a bank ilyen meg ilyen papírokat küldözget, az nem jelent még sok mindent. Több hónapig is elhúzódhat az ügy. Egyik ismerősömnek végül felajánlották, hogy jó, most fizesse ki a felét, és csókolom. (bár ez bank függő és ingatlan függő is, ha nem tudja eladni a bank olyan áron, ami neki megéri)

Vannak hitelkiváltó hitelek is, lehet van valami olyan konstrukció, ami által könnyebb helyzetbe kerülsz.

Árfolyamrögzítést már csináltál?

Ha neked ez ennyire nagy teher, akkor inkább add el veszteséggel, de szabadulj meg tőle.

A lényeg, hogy ne görcsölj rá annyira, hogy ne tudj gondolkodni, és küzdeni. Ne veszítsd el az erőd, és a józan ítélőképességedet.

Egyébként saját véleményem az, hogy borzasztó hogy ezt tették emberekkel. borzasztó.

2013. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem most hagyd a hitelt és inkább invesztálj egy pénzügyi tanácsadóra.Az ilyen szakemberek tájékozottak pénzügyekben, hátha tud jó megoldást ajánlani, hogy a kecske is jóllakjon, a káposzta is megmaradjon.

Anyukádat valamelyest meg tudom érteni.Én is soká azon az állásponton voltam, hogy jobb egy "saját" lakás részleteit fizetni, mint albérletre kidobni a pénzt az ablakon.Igen, tényleg jobb, de nem a jelenlegi banki feltételekkel, ocsmány, piszkos, embernyúzó lett az összes bank és egyre rosszabb!Lépre csalták az embereket, most meg az utolsó fillért is kinyomnák belőlük, az sem számít, ha az utcára kell rakni őket.Most nem éri meg hitelt felvenni.Most semmi sem jó, pár évig szerintem jobb várakozó állásponton maradni(sajnos ez már rád nem vonatkozik).Nos, másik lehetőség,hogy akár el is adhatod az ingatlant, attól függetlenül, hogy jelzálog van rajta a banknak csak az a lényeg, hogy ki kifizesd, tehát üzleti oldalról is átgondolhatnád a dolgot..Vagy pedig a külföldi munka is egy alternatíva.Vagy még egy:kimész külföldre, és ha ott sikerül maradnod, az itteni házat eladod, bankot kifizeted és megszabadulsz Nyomorisztántól.

2013. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyula1971 ***** válasza:

Hát kicsit más a felfogás a Fair Bank törvény óta, mint 2008.-ban. Akkor mindenben a hiteles volt a hibás.


Én jövedelem igazolás nélküli CHF.-alapú hitelt kaptam. 3.-évig fizettem, nagyon nehezen, de már 2012 február óta nem fizetem. Élő a szerződésem. Ebben bent van áthidaló hitel is, akkor még egy áthidalót ajánlottak, de nem bírom, havi 26.-ezer forintból.


Hoppá!A hitel felvételekor is ezt a 26.-ezer forintot kaptam, a buzgó banki alkalmazott vett rá, írjak be 150 ezres jövedelmet, úgysem nézi senki, mivel jöv igazolás nélküli a hitel, csak a hitel gyorsítása érdekében.


Aztán az MGM.-Minisztérium nemrég tájékoztatott a hitelezési gyakorlatot szabályozó 1996.-éni törvényről, hogy a Bank köteles a jövedelmet, ingatlant, életkort vizsgálni, a feltételek meglétét.

Ezt be is tartották 1996-2006 ig, ekkor elszabadult a verseny, fűt-fát meghiteleztek 2009.-ig, ekkor leállította az Állam.


Ha a hitel kiadás időpontjában nem volt jövedelmem, a Bank nem várhat el havi törleszést. Törvénytelen módon hitelezett, az akkori gyenge PSZÁF nem ellenőrizte ezt.


Engem egy pszichés egészségkárosodás ért, 4.-éven keresztül zaklattak a havi törlesztésért, etikátlanul meghiteleztek.

Pszichiátriai kezelésem van 2009.-óta. Erre az időre egészségkárosodásért keresetet lehet benyújtani, ha törvénytelenül hiteleztek valakit és jogtalanul zaklatták, telefonon, levélben.


A hitel összegét a PTK. alapján a bíróság megosztja 70-80%-a Bankra lesz terhelve, törvénytelen etikátlan hitel, 20-30% terhelhetik rám. Ez a hitel.


Az egészségkárosodás pedig ettől független összeg a 4.év zsarolásáért, amit szakjogásszal aki egészségügyi területen dolgozik, vele kell megbeszélnem.

2015. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!