Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bonyolultabb hitelüggyel...

Bonyolultabb hitelüggyel kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Szüleim hitele a nevemen van, az ingatlan fedezet az ő nevükön. Nem lakom az ingatlanban, ők élnek ott, és fizetik a hitelt. (ők használták fel az összeget is)

Most már külön életet akarok kezdeni, nem akarok úgy családot alapítani, hogy a hitel időzített bombaként ketyeg a fejem felett. (ha a szüleimmel bármi történik, mégiscsak az én nevemen van a hitel)


A bank többszöri kérvényezésre sem akar engem kiengedni a hitelből, mondván a szüleim túl idősek.


Biztos van egy kiskapu, ezt a bankban jelezte is az ügyintéző, csak neki "nem áll módjában" elárulni.


Kihez fordulhatok? Nem ingyen gondoltuk, fizetnék annak, aki ezt megoldja, de nem tudom pontosan kit keressek fel.



2013. jan. 20. 10:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy svájci frankos devizahitelről van szó.
2013. jan. 20. 10:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a hitel felvevő te vagy, a fedezet a szüleid ingatlana, akkor mi köze ehhez a szüleid korának? Esetleg ők a kezesek?
2013. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Adóstársak. Én vagyok az adós, ők az adóstársak. Az ingatlan az ő tulajdonuk. Azt akarjuk elérni, hogy ők legyenek az adósok, én pedig szabaduljak.
2013. jan. 20. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a szüleid?
2013. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
55 és 53 évesek
2013. jan. 20. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok múlik az alábbiakon:


Kb mennyi most a fennálló tőketartozás CHF-ben?

Mennyit ér most az ingatlan szerintetek?

Melyik bank hitele van rajta?

Milyen típusú a hitel? Lakáscélú, vagy szabadfelhasználású jelzálog hitel?

2013. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egy fontos kérdés.:


A szüleid legális havi jövedelme milyen arányban van a hiteletek törlesztőrészletével? Kb mennyi a havi bevételük?

2013. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!