Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agyérgörcsből fel lehet...

Agyérgörcsből fel lehet épülni 100%osan?

Figyelt kérdés

55 ves anyukámon reggel vettem észre h nem tud bezsélni egykét szót alig formált meg és nehézkesen mozgott

mentővel kórházba vitték de itt nincs neurologia ezért győrbe került az orvos is elég szűkszavű volt annyit mondott kb. hogy várni kell nem tudni még mi lesz

Igazából az érdekel aki hasonlón esett át vagy ismerőse

tudom hogy minden eset eltérhet de mi lehet a legroszabb eset ill. a legjobb?


2013. jan. 29. 17:59
 1/3 A kérdező kommentje:
jobb oldalát nagyon nehezen mozdítja bezsélni nem tud de amit mondunk neki megérti
2013. jan. 29. 18:07
 2/3 anonim válasza:

Édesapám ugyanezt szenvedte el egy évvel ezelőtt, tehát ebből kifolyólag eléggé sokat tanulmányoztam a témát.


Írtad, hogy a jobb oldalát mozdítja nehezen és a beszédközpontjával van probléma...

Ezek szerint a bal agyféltekét érte a károsodás. Ilyenkor a teljes felépülést az alábbi tényezők befolyásolják:


Hogy az agy több száz millió sejtjéből hány károsodott ill. pusztult el,

Hogy a épen maradt agysejtek mennyire képesek átvenni a károsodottak funkcióit.

Ezt pedig a beteg akarata, hajlandósága befolyásolja. Ahoz, hogy ő felakarjon épülni nyilván nagyon nagy családi segítségnyujtás szükséges!

Sikerülhet a teljes felépülés, de nagyon nagy munka árán!

Egy biztos, ebben a betegségben két egyforma ember nincs. Van aki már 3 nap múlva tünetmentes, van aki tíz év múlva is károsodott...

Ha segíthetek nyugodtan keress meg privátban!

2013. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Még annyi, hogy az első agy stroke-t szinte minden esetben követi még egy vagy két újabb stroke, erre érdemes odafigyelni és megelőzni amennyire csak lehet!


Egyébként valamennyi javulás biztos, hogy bekövetkezik magától is, de fontos a rehabilitáció: logopédia, gyógytorna stb.


Sok erőt és kitartást kívánok nektek!


(Az előző voltam)

2013. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!