Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egészségtelennek vagy valamily...

Egészségtelennek vagy valamilyen szempontból normálisnak mondható, hogy nem merek üzenetet küldeni az ismerőseimnek?

Figyelt kérdés

Pl.: van egy régi ismerősöm és szeretném elhívni valahova vagy csak beszélni és nem merek neki üzenetet küldeni. Mindig arra gondolok, hogy zaklatásnak venné vagy egy levakarandó teher vagyok. Azt hiszem félek attól, hogy olyan dolgot válaszolna, ami rosszul esne. Párszor már küldtem neki üzenetet de azokhoz is emberfeletti erő kellett. Le volt írva az üzenet én meg kb. 5-8 percig ültem felette, a kurzor a küldés gombon volt, az ujjam az egéren és gondolkodtam, hogy elküldjem vagy nem? Helyesírásilag rendben van (az a két mondat)? Nem túl tolakodó? Ilyesmi.


Más is volt már így?


2013. febr. 5. 05:16
 1/2 anonim válasza:
Én is voltam már így régebben. Azt hiszem az lehet a dolog mögött, hogy nagyon szeretnél társaságban lenni, de félsz a visszautasítástól, mert az önértékelésed attól függ, hogyan reagálnak rád a többiek. Szerintem ezen kéne változtatnod, legyen egy biztos belső, szilárd pontod - önbizalom, ami független a külső történésektől.
2013. febr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Önértékelési zavar, és/vagy szociális fóbia áll a probléma mögött. Nem normális, de pszichoterápiával gyógyítható. Kezeletlenül később romolhat a helyzet, és egyfajta depresszió is kialakulhat.
2013. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!