Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszerűen nem lehet mellettem...

Egyszerűen nem lehet mellettem aludni. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Akárkit, akármekkora ágyról lerugdosnék álmomban, csikorgatom a fogamat, néha beszélek is. Irtó kellemetlen. Ötlet?
2013. febr. 8. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Ez elég kemény. Barátnőm is néha hajlamos ilyenre de az nagyon ritka maximum 2-3 havonta egyszer ha megesik hogy felriadok arra hogy csapkod vagy rugdos, vagy hangosan beszél álmában.

Nem tudom hogy ez ellen mit lehetne tenni, szerintem vizsgáltasd ki magad valami szakdokinál, kérj beutalót a háziorvosodtól, biztos fog neked segíteni.

Még azt is elképzelhetetlennek tartom hogy a nyugtalanság és a folytonos idegeskedés miatt megy ez, ha esetleg ilyen is van nálad akkor már megvan a megoldás, és csak rá kell jönni hogyan orvosold.

2013. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos is, hogy attól van, csak azt nem tudom, hogy szüntessem meg. Te ismered a problémát, képzeld el, hogy a barátnőd nem csak néha csinálná ezt, hanem minden áldott éjszaka, te meg minden reggel kimerülten ébrednél, merthát nem tudsz aludni...
2013. febr. 8. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

En is rugdostam, horkoltam, fogat csikorgattam.


Mi ezt olyan egyszeruen megoldottuk, hogy elkezdtunk kulon szobaban aludni.


Azota kozben eletmodot valtoztattam, es az egeszseges kajak/rendszeres sportnak koszonhetoen a horkolast elmult.

Vettem egy ejjeli fogsorvedot, igy a csikorgatas mar nem rongalja a fogaimat, es ha rugdosok, ha nem, az mar senkit nem zavar. En is ugy erzem, hogy nyugodtabban alszok, mint amikor valaki ott volt mellettem.


Ettol fuggetlenul ugyanugy szeretjuk egymast, mint eddig, csak mindkettonk sokkal jobban/nyugodtabban alszik az ejjel! Az alvas az irto fontos, fontosabb, mint az a regi hagyomany, hogy a ferj/felesegnek muszaly mindenkepp egyutt aludnia. Egyaltalan nem kell. Nem fogom kevesbe szeretni, vagy kevesbe kivanni a ferjem, ha nem hallom, hogy minden ejjel ott szuszog melettem, vagy futi a testevel a szobat, mikor en peldaul hidegre vagyom, vagy lehuzza rolam a takarot, mikor en didergek stb.


Ha van ra lehetoseg, aludjatok kulon. Internetrol/drogeriabol szerezz be fogsorvedot (ezreket sprolosz majd a fogorvosnal!) es esetleg kerj egy beutalot a haziorvostol, hogy kideruljon, nincs-e valami bibi a hatterben.


A baratnom (beszel vagy 4 nyelven) minden ejjel mas nyelven magyaraz. A parja a masik szobaban, ugyhogy igazabol senkit nem erdekel kivel tarsalog az ej leple alatt ;)

2013. febr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!