Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki szed/szedet...

Van itt olyan, aki szed/szedett antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Múlthéten jártam egy pszichiáternél, aki Parogen-t írt fel. Szerinte depressziós vagyok.

Ki is váltottam, de olyan durva mellékhatásokat ír, hogy vérhányás, zúzódások, öngyilkos gondolatok, elszemélytelenedés(deperszonalizáció) stb. Annyira nem érzem magam depisnek, hogy szükségem lenne rá, viszont 2 éve érzem ezt a deperszonalizációt, mintha nem is én lennék, meg sokat szorongok, amire szintén jó az antidepresszáns. Attól félek, ha nem szedem be még rosszabb lesz. Mik a tapasztalatok?

A legjobban ez az álomvilág szerű létezés zavar, mintha soha nem akarna elmúlni. :/



2013. febr. 10. 15:22
 1/7 Ant39 válasza:
Nem írt fel mellé más gyógyszert?
2013. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

én mizapint és cipralexet szedek. Nekem xanaxot írtak fel mellé. Olyan mellékhatása volt, hogy az elején tényleg komolyan foglalkoztam az öngyilkossággal. Ilyenkor mindig kell hogy legyen melletted vki. Ez kb az első hónapban volt. Most csak fáradt vagyok, mindenen elsírom magam, és elég gyorsan változik a hangulatom, de úgy vagyok vele, hogy még mindig jobb mint előtte mikor már enni sem akartam, és nem éreztem semmit. Nekem szorongásos depresszióm van. elég súlyos :(

De ha nem értesz egyett az orvossal, akkor mindenképpen mond ezt el neki, és megbeszélitek.

17 L

2013. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Frontint írt még mellé, azt elkezdtem szedni, és a szorongás is elmúlt. Rendesen eszem, alszom, igyekszem lekötni magam. De gondolom ez csak addig tart, amíg szedem. Hogy utána mi lesz nem tudom. 20l
2013. febr. 10. 16:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy olyan hetem, amikor csak feküdtem, az sem érdekelt, hogy ennem kéne, vagy felöltöznöm, csak néztem ki a fejemből. Nem érdekelt mi van, még meghalni sem volt kedvem. Inkább attól féltem, hogy megőrülök. Azóta ilyen mélyen nem voltam, sőt elég jól rendbe jöttem magamtól, csak most megint visszatért ez a rossz kedv (lehet azért mert tél van), attól félek most már mindig ez lesz.
2013. febr. 10. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a Frontintól ilyen jól vagy, akkor ne vedd be az antidepresszánst. Lehet elég lesz pár hónapig a Frontint szedni. Én is kaptam SSRI szert és mást is, de nem tudtam szedni. Nekem elég 4 hónap 2x1/2 Xanax szedése. Általában télen jön elő a depresszió. Sportolj valamit, relaxálj, menj sokat emberek közé. Egyél sok pulykahúst, szedjél idegre ható vitaminokat. Kitartás, már jön a tavasz.
2013. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Xanax= Frontin
2013. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Asentra-t szedtem.

Nyugi, az orvosok inkább ráírnak mindent amit kiválthat minden 1000000. embernél, mert ha egyszer egy olyan mellékhatás jön elő ami nincs ráírva a betegtájékoztatóra akkor bajba vannak.

Asentra-ra is rá volt írva minden cifra dolog 2oldalon át csak a rettentes mellékhatások. és persze az öngyilkos hajlamok növekedése is ottvolt. Az be is jött. főleg miután leálltam vele.

Tele voltam 3-as 4-es 5-ösökkel. Leállás után 2jegyet csökkent az átlagom kb... azóta is lassan hozom be. (Dec elején álltam le önként, egyszerűen nem mentem többé orvoshoz, lehet rosszul csináltam.)

2013. febr. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!