Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan írjon, aki szedett...

Olyan írjon, aki szedett antidepresszánst és már leállt vele! Mennyi ideig tartott, az elhagyási idő?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, h meddig tartott az elhagyása, hány fokozatból állt az adag csökkentése.
2011. aug. 13. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt volt, amikor antidepresszást kellett szednem, mert nagyon mélypontra kerültem. Az akkori gyógyszerek kiürülési ideje nálam pontosan kettő hét volt - azaz napra pontosan 14 nap -, és kb. 2,5-3 napos, fokozatosan lecsengő hullámzással ürült ki. Voltak az elhagyott gyógyszereknek visszacsapásai, olyankor meglehetősen rosszul voltam. Lehetséges, hogy a maiaknak már nincsenek. Kérdezd meg a dokit, hogy mit javasol, hogyan állj le a gyógyszerrel.

Ha egyedül csinálod, orvos nélkül, akkor mindenképpen jó, ha valaki melletted van, támaszként, ha kicsit rosszabbul vagy.

2011. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, ezt az előbb lehagytam: nálam a nyugtató elhagyása tartott sokáig, az előbb feleztem, majd negyedeltem. Sajnos, arra már nem emlékszem jól, hogy az antidepit azonnal elhagytam-e mindenestül, vagy fokozatosan, de valószínűbb az előző.
2011. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns elhagyását is orvosi felügyelet mellett kell végezni. Lehetőség szerint hónapokig el kell húzni, így fokozatosan kényszerítve a szervezetet a hiányzó szerotonin mennyiség pótlására.
2011. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kettő féle antidepresszánsról és Xanaxról álltam le. Az SSRI szerről 2 hét alatt, a másik fajtáról kb 1 hónap alatt. Fokozatosan kell csökkenteni az adagot. Hallottam olyat is, hogy ennél gyorsabban állt le valaki. Ezt nem ajánlom.
2011. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyszer csak fogtam es nem szedtem be. pedig elotte 4. evig szedtem. de lehet h placebo volt m hatasa se volt semmi ...
2014. júl. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!