Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paroxat napi 20 mg vagy 5-HTP...

Paroxat napi 20 mg vagy 5-HTP tabletta?

Figyelt kérdés

Szorongásra, pánikra, depresszióra írta fel a doki a Paroxatot (mert elvileg segít és még függőséget sem okoz). Viszont sok rosszat hallottam/olvastam az antidepresszánsokkal kapcsolatban, ráadásul még a betegtájékoztatót elolvasva sem lettem nyugodtabb, elég aggasztó dolgok állnak benne. Meg alapvetően, ha a mellékhatásoktól el is tekintünk, végső soron a főhatás is eléggé kiábrándító: elgépiesedés és csendes, lelki sivárság. Mivel ezt végképp elszeretném kerülni, kutakodtam a neten, és találtam egy 5-HTP hatóanyagú tablettát, ami a szerotonin előanyaga, így nem visszavétel gátlóval kellene magamat tömnöm, hanem úgymond természetes úton állítaná elő a szervezetem a szerotonint. Nem minősül gyógyszernek, de lényegesen jobb a pozitiv/negativ értékelések aránya mint a SSRI és MAOI szerek esetében... Elvileg még a súlyosan depressziós betegek esetében is viszonylag rövid időn belül segít, komolyabb mellékhatások nélkül.

Ha esetleg van valakinek véleménye, tapasztalata antidepresszánsokkal vagy az 5-HTP-vel kapcsolatban, kérem írja le, sokat segíthet a döntésben.



2013. febr. 13. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Paroxatot szedtem, semmi hatását nem éreztem, nem lettem tőle különösebben jobban se rosszabbul, már mást szedek. Nem hallotam még a 5-HTP-ről, de mindenképpen a pszichiátereddel kell megbeszélni. Nem hagyahatod csak úgy hirtelen abba a Paroxatot, szörnyű elvonási tüneteket produkál ugyanis.
2013. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Több évig szedtem antidepresszánsokat, a Paroxatot is. Depresszióra írták fel, de nem hogy javult, hanem romlott az állapotom, pánikbeteg lettem, elvesztettem a munkám, lefogytam majdnem 40 kg-ra, suicid gondolataim voltak még jobban, mint előtte. Azok az évek nagyon megkeserítették az életemet, ha visszafordíthatnám az időt, biztos nem szedném ezeket a szereket, hanem saját magam másznék ki a gödörből, mint ahogy később tettem. Leálltam ezekkel és megváltozott az életem pozitív irányba. Persze nagyon nehéz volt, de most sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok, mint amikor szedtem.
2013. febr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
5-htp hihihi hany drogos doglott bele abba amikor visszavetel gatloval kombinalta hihihihi
2013. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Én végigolvastam az ezzel kapcsolatos cikket, és a szert, illetve a rendes gyógyszer szedésének az abbahgyását veszélyesnek tartom. Ráadásul hogy a cikket a Szendi Gábor írta, akit ráadásul kizártak a praktizáló pszichiáterek közül, az sokat mond. Bár ezt a cikket mint klinikai szakorvos írta alá. Kedves kérdező: a te felelősséged, a te egészséged. Csak tudd: utána senkit sem hibáztathatsz, ami kár ér, csak magadat
2013. márc. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Szendi pszichológus,nem pszichiáter, ha jól tudom...és nem kizárták, hanem beperelte a Magyar Pszichiáter Társaság, mert bátorkodott megemlíteni, hogy nem kéne boldog-boldogtalannak antidepit felírni...javítsatok, ha nem így van.(lásd:Depresszióipar). Bár lehet, hogy azóta már ki is zárták...valahonnan.

Magyarországon nem ismerik az 5-htp-t, külföldön sokan használják, orvosok is simán felírják (akárcsak a SAM-E-t). Inkább külföldi fórumokat kellene olvasgatni, ott sok orvosi tanulmányt is találhat az ember, illetve véleményeket, pro és kontra. A döntés tényleg a kérdező kezében van, és ki lehet próbálni mindkettőt, de SSRI-t és 5 htp-t együtt semmiképp.

2013. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Paroxatot szedtem pánikbetegségre. Használt. De egyik pillanatról a másikra tényleg nem lehet leállni vele, mert elvonási tüneteket okoz.
2013. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 5-HTP gyakorlatilag egy olyan anyag amiből a szervezet elő tudja állítani a szerotonint.

Semmi értelme erre pénzt költeni ha normálisan táplálkozol.


Valólyában te agyad nem termel elég szerotonint. Attól, hogy lesz valami amiből elő tudja állítani még nem fogja megcsinálni, mert pont ez a betegséged.

Én is szedtem, de orvos elmagyarázta. Én 2-3x-os adagot szedtem 40 mg SSRI-vel.

NULLA hatása volt.

SSRI-vel lehet együtt szedni. Nem lesz tőle bajod.

2020. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-HTP hoax szint, egyél banánt baszki



Nem szerotoninból van kevés amúgy sem, hanem a szaros receptoraid gallyra mentek



Szendi meg körülbelül egy szint Lenkeivel.


Kókler. Aki vele foglalkozik meg is érdemli

2020. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!