Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia vs munka?

Szociális fóbia vs munka?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiám van,nem ecsetelem ez mit jelent.Egy szörnyű állapotot.Mit dolgozzak,mit tudok egyáltalán dolgozni?Van olyan szociális fóbiás aki dolgozik?És hogyan képes kezelni ezt?Nagyon vágyom a munkára de nem tudom hogyan induljak el ha félek a hivatalos dolgokat elintézni?
2013. febr. 14. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagyban fugg a munka jellege attol, hogy milyen vegzettseged van. Nyilvan dolgozhatsz elvonultan is, ha mondjuk forditassal foglalkozol. Mivel rendelkezel?
2013. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
otthonról végezhető munkákban gondolkodj.Forditás,webszerkesztő,ilyesmi
2013. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Könyvelni is könyvelhetsz otthonról.


Bár kérdés hogy a sulit el tudod e végezni,ami bármilyen szakmához kell.

hány éves vagy?

2013. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen problémám volt nekem is. 18-21 éves koromig szinte ki sem mozdultam otthonról.

Aztán belevetettem magam a mély vízre és felültem buszra majd vonatra és elmentem egy plázába.

Szédültem, ezerrel vert a szívem azt hittem meghalok.

Este viszont olyan büszke voltam magamra:) Utána szépen kétnaponta majd naponta elmentem postára, bevásárolni stb.

Mostanra elmúlt minden problémám, olyan munkám van, ahol napionta több száz emberrel találkozom.

Erőszakold meg magad és menj szembe a félelmeddel, mert csak úgy győzheted le!

Ne elégedj meg a vegetálással, hisz élhetnél teljes életet is!

Gondolj a rákos, súlyos beteg emberekre akik halálos betegségeket győztek le. Ha nekik ez sikerült akkor neked is sikerülni fog egy "kis semmiséget" visszaszorítani.

És végig arra gondolj: ez a probléma csak a te fejedben létezik csak te tudod legyőzni!!! Nem a pszichiáter, nem a pszichológus, nem az antidepresszáns vagy az SSRI vagy a nyugtató. Csak te. Ha változtatni akarsz akkor sikerülni fog, ha nem sikerül akkor nem akartad eléggé!


Sok sikert és erőt kívánok neked! :)

2013. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
31 éves vagyok,15 évtől is több már hogy szoc fóbiás,dolgoztam különböző helyeken,volt hogy a szorongásom miatt kelett egy munkahelyet ott hagynom.Nem szedek antidepresszáns szereket,a pszichiátriát nem tartom semmire,a pszichológust egy beszélgető partnernek csupán,amire egy barát is képes,nem iszom alkoholt,nem kávézom,kerülök mindent ami zaklatottságot okoz a szervezetemnek.15 év alatt már annyi mindent próbáltam,talán jobb kérdés hogy még mit nem?És annyi mindent leküzdöttem már,olyan hosszú ez az idöszak,mindent megél benne az ember.Most az életkörülményeim változtak meg,új helyre kerültem,új környezetbe.Gyerekem nincs,van érettségim,jogsim is,de vezetni nem tudok:)Tovább tanulni sem tudtam pont ez miatt.Itt és most kellene valamiféle segítség,de tényleg nagyon új környezetben vagyok,ahol elvesztettem a bizalmam,és nem nagyon van senkim aki segíteni tud,ezért nyomasztó a mostani helyzetem.
2013. febr. 14. 15:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint az önbizalmam vesztettem el.Köszi a tippeket,meglátom mit tudok kezdeni vele,ha van még ötlet bármit szivesen fogadok.
2013. febr. 14. 15:58
 7/10 monorka25 válasza:
80%
Szia nekem is szoc fóbom van és tényleg kemény egy dolog. Sajnos nehezen találok munkát emiatt én is. Borzalmas. Ha az ember életét ennyire gátolja orvost kell kereseni mert 1ül nagyon nehéz leküzdeni. Pszichoterápia oldani fog ezen és jobb lesz.
2013. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kemény sziciális fóbiám van generált szorongással párosulva kb 17éves korom óta. Szörnyű dolog ez, az életem minden területén nehézséget okoz. Számomra a leghatásosabb gyógyszer ellene a rivotril, ami persze egy idő után függőséget okoz.

A másik leghatátsosabb gyógyszer kifejezetten erre az AURORIX, ami egyáltalán nem okoz függőséget és a központi idegrendszerre hat, nem pedig az agyra mint a rivotril.Az aurorix kitűnő és ártalmatlan gyógyszer, a rivotril sokkal jobb, de az aljasabb is!!

2013. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem dolgoztam soha,28 éves vagyok..

Otthoni melókból nem nagyon lehet megélni,már ha találsz ilyet mindenféle célzott képzettség nélkül.

A mai világ amúgy sem arról szól,hogy a munka igazodik az emberhez,hanem az embernek kell igazodnia a munkához.


Lásd a mai világban a mobilitás helyezik előtérbe.Hiába élünk az internet világában,még mindig utazni kell a munkáért.

Sajnos túl korán születtem..

2016. dec. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom régi kérdés, de szeretném tudni, hogy mi van veled Kérdező, milyen az életed mostanában, mit dolgozol.
2023. márc. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!