Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye ilyen a valóságban...

Ugye ilyen a valóságban nincs? Sokkos állapotba estem ettől a filmtől.

Figyelt kérdés
Megan is Missing: [link] Szó szerint tegnap délután óta sokkos állapotban vagyok, és asszem soha többet nem megyek egyedül sehova. Különösen rettenetes átgondolni, hányszor megtörténhetett volna, és még hányszor meg is történhet! Kiheverem valaha?
2013. febr. 17. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De van sajnos, annyi minden megtörténik a világban, hogy nem is gondolod. Én is láttam a filmet. Hány éves vagy? Egyszer nagyon fiatal koromban beleolvastam 1 könyvbe, ami egy rákos kislányról szól, na akkor én ugyanolyan sokkban lehettem mint te, szóval megértelek. Próbáld meg elfelejteni, meg abba a tudatba élni, hogy ez veled nem történhet meg, mert nem követed el azokat a hibákat, mint a csaj a filmben.
2013. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én ennél sokkal durvább hibákat is elkövettem, jó sokszor. Szóval valós alapja van a félelmemnek, nem tudom elhitetni magammal, hogy velem nem történhet meg, mert de igen... 17 éves vagyok.
2013. febr. 17. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ennek a filmnek a témája hasonlít egy másikéhoz, aminek az a címe, hogy " Az ártatlanság eladó ": egy lány észre sem veszi, amint az internetes rajongói közül az egyik zaklatója már átmegy valódi fenyegetőzésbe és később meg is találja a lányt, hogy eltegye láb alól. Mindez csak azért, mert az illető agyilag beteg volt és így vezette le a szép nők iránt érzett frusztrációját. De persze sok kamasz naiv és azt gondolja, hogy pont ővele nem fog megtörténni, pedig az ilyen idegbetegek nem kivételeznek.


Én életembe számos horror filmet láttam és néhányuk zaklató hatással lehetnek a gondolkozásra, ez tény, viszont tudatosítanunk kell magunkban, hogy ilyen dolgok léteznek és ha félünk tőlük akkor azzal semmit sem oldunk meg. Elővigyázatosnak kell lenni, mintsem megjárni a dolgot, de azért teljesen bepánikolni nem kell, mert az csak tönkretesz idegileg.

Láttad a Végső Állomást ? Abban van számos olyan dolog, amelynek bár csekély az esélye, de bármikor megtörténhet és elviheti az életedet mielőtt azt mondanád 'kámpec'.

Vagy egy amerikai sorozat is ment régebb, a " Százféle mód a halálra ", amely azt mutatta be, hogy hányfajta nem is sejthető dolog végezhet az emberrel, amelyekre tulajdonképpen nem lehet felkészülni.


Volt egy barátnőm, akinek régebb az volt a rögeszméje, hogy amint kiteszi a lábát egyedül otthonról, történhet vele ilyen meg olyan szörnyűség, és hogy folyamatos rettegésben él, hogy török kamionsofőrök fogják majd elrabolni. Tudod mit mondtam neki ? Gondoljon arra, hogy ahányszor kilépett és kifog még lépni egy kenyeret venni mondjuk, megvan rá az esélye, hogy egy tégla vagy egy vakolat a fejébe essen valamelyik tömbháztetőről. Erre igazából mindenkinek megvan rá az esélye, mégis tele vannak az utcák a hétköznapokban. Érdekes, miért nem ülnek az emberek otthon, ha kockáztatják ahányszor kimennek, hogy valami a fejükbe essen és ott rögtön belehaljanak ? Mert nyilván senki sem azért él, hogy féljen. Ez nem azt jelenti, hogy feszegetni kell a határokat, de ha eltúlzod a dolgokat, az sem normális.

2013. febr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt ráadásul elfelejtettem mondani, hogy ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor azt mondom, hogy soha nem lehetsz biztonságban, mert akármit is csinálnál, mindig van még valami, amire nem tudsz felkészülni.


Ha bent ülsz például a házban és valaki megakar találni téged, akkor egyszerűen feltörheti a zárat mondjuk. Ezt most nem azért írtam, hogy rád ijesszek, hanem hogy te is rágyere arra, hogy teljes biztonság nincs, mindnyájan kockáztatunk valamit addig, amíg élünk, az élet soha nem garantált.

2013. febr. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem láttam a filmet de utána olvastam most, azért h írjak. itt van brutalitás , kegyetlenség csúcsa ahogy olvastam, ..de a pszichikai terror is borzasztó tud lenni. Miért nézted meg? nem szabad ilyeneket nézni,komolyan általában a pszichikailag alsóbb ingerküszöbű emberek bírják az ilyen műfajt.de ez nem hiszem hogy erény ! én sosem gondoltam hogy egy egészséges ember lelke erre lenne kalibrálni hogy ilyeneket befogadjon!!


azért gondoltam hogy ezt leírom, mert nyomasztó tehetetlenség érzést keltő filmből már láttam nem egyet, egyszerűen tudni kell ki mennyit bir ezekből. tudjátok..ezen gondolkodtam el..- olyan ez a világ mint egy bolt ami hívogat a kirakatában megannyi csillogó villogó csoda ,jobbnál jobbnak tűnő portékák de mikor azt hiszed ez neked jár(mert nem tudod saját korlátaidat) és mert a tömeg is arra megy - akkor belépsz az ajtón.és beszennyez! mindazt a szellemit ami vagy! mert ott belül a 'boltban' minden rohadt, bomló, bomlasztó.


Hát ezt csinálja ez a kis korunk az emberi aggyal. nem fog holnap felcsöngetni valaki és sortüzet nyitni de eléri h ne bizz senkiben ,késöbb magadban se és az egész létezést valami veszedelmesnek gondold -pedig nem az,ha más utat választasz .


hála istennek ott vannak a kutyák,macskák, a gyerekőcök nvetése, horgászat, barátokkal csocsózás , kirándulás a családdal..- és erre kell figyelni.


összefoglalva ami hívogató tömegirány- arra ne menj ha tudod nem bírják az idegeid, mert csak te járhatsz rosszul. a világból beömlő hasonlóan manipulatív híreket úgyse lehet kerülni ha városban élsz..

annyit tehetsz h nem nézel ilyen sz@rokat,inkább vígjátékot természet filmet, kellemes nyugis zenéket hallgatsz, barátokkal elmész kirándulni..stb.

2013. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sok horrort megnéztem már, semmi hatásuk nem volt rám, eszembe sem jutott, hogy ez így taccsravág (pedig nem is horror, max. thriller)

Szerintem azért akadtam ki ennyire, mert részletesen megismertette a film a szereplőket, és bele tudtam élni magam... Mert Megan és köztem rengeteg hasonlóság van, akár én is lehettem volna ő, és akkor egyszer csak EZ történik, és ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

De már jobban vagyok amúgy, köszi a válaszokat.

2013. febr. 18. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Lényegében egy alap dolog. Szinte mindennapos lehet Amerikában,hogy elrabolnak valakit, megerőszakolják,majd megölik. Csak itt kicsit részletesebben mutatják be. A filmnek van hatása, ügyesen csinálták,hiszen várod,látod,hogy ott áll mögötte, jól belemaszik az ember fejébe. Engem inkább a halott látványa ijesztett meg,valamint mikor mögötte állt. De az hogy megerőszakolta szinte nyugodt szívvel végignéztem. Aki bírja a bdsm-et az nem riad meg ezektől, viszont maga a tudat,hogy ő ezt nem akarta, nyomasztó volt..:(
2020. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!