Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik itt, Magyarorszá...

Hogyan zajlik itt, Magyarországon, a valóságban a pszichoterápia?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem csoportos, egyéni. Ki irányítja? A beteg csak f*ssa a szót, a doki meg hallgatja, majd mikor már eleget tud, átveszi az irányítást? Kanapén fekvős? Konkrétan: olyan, mint az amerikai filmeken vagy olyan nálunk nincs is?

Csak normális válaszokat várok! Köszi!


2011. máj. 24. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos, igen: "A beteg csak f*ssa a szót, a doki meg hallgatja, majd mikor már eleget tud, átveszi az irányítást"

Nincs minden rendelőben kanapé, de ha nagyon akarsz, vihetnek be egyet :D

Na szóval csak Te és a doki van, és beszélgettek. Kb ennyi. Ő kérdez, ha nem világos valami, illetve olyan, mintha valami rejtélyt oldanátok meg ketten, "Ön szerint ez és ez miért lehet?", vagy "miért gondolja úgy, hogy..."

Legalábbis az én esetemben ez így zajlik.

Másnál nem tudom.

2011. máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Több féle pszichoterápia van. Kérdező, amire te gondolsz, az az analitikus pszichoterápia. Nálunk is létezik.
2011. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Integratív pszichoterápiában volt részem. Módosult tudatállapotban történt a kezelés. Csodálatosan jó közérzetet teremtett. Madarat lehetett volna fogatni velem hazafelé, az úton. Köztudottan ez a leghatékonyabb módszer, az érzelmeken dolgozik a kliens a terapeutával. Tíz alkalom elég volt, hogy nagyon rossz lelkiállapotomból felépüljek. Hét éve történt, és azóta jól vagyok.
2012. szept. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!