Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak, ha Frontin kell,...

Mit mondjak, ha Frontin kell, mert nincs más ami oldaná a szorongást?

Figyelt kérdés

Pár kérdésnél olvastam, hogy ilyenkor a hobbiba vagy sportba merültök, és attól jobb lesz. De én azt nem tehetem. Időm sincs rá, meg egyéb tényezők miatt sem lehet. Szükségem lenne valamilyen erősebb nyugtatóra. A sedatif semmit nem ér... Ha még nem szedtem akkor is felírja a háziorvos? És mit kéne mondanom neki, hogy felírja nekem? Mert gondolom nem elég annyi, hogy végigsírom a napokat, és a stressztől állandó gyomorgörcs, erős fejfájás, szédülés és hányinger is előjött már..

Pszichológushoz semmiképp nem szeretnék menni.

előre köszi..

18/L


2013. febr. 19. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pedig jobb lenne elmenni, mert az antidepresszáns nem oldja meg a problémát csak a tünetet kezeli. Ezeket a gyógyszereket úgy kell tekinteni, mint egy mankót, ami átsegít azon az időszakon, amíg maga a probléma meg nem oldódik mondjuk egy pszichiáter/pszichológus segítségével.

Amit te akarsz csinálni az olyan, mintha a fogfájást fájdalomcsillapítóval akarnál kezelni ahelyett, hogy fogorvoshoz mész.

2013. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elmész a háziorvoshoz, és elmondod a tüneteidet ( amiket ide leírtál)akkor pontosan frontint fog felírni. A pszichológus meg nem is írhat fel gyógyszert, csak a pszichiáter. De őhozzá is a háziorvoson keresztül vezet az út.
2013. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vannak természetes gyógynövényes szerek, mint a HOVA tabletta, vagy a Wörishofener Nervenpflege. Én utóbbit szoktam szedni ha ideges vagyok és használ.


Régebben Xanaxot szedtem, és ezeknek a szereknek sokkal kellemesebb és kevésbé brutális a hatásuk. Ráadásul az orvos által felírt nyugtatók, a természetes dolgokkal szemben rövid idő alatt függéshez vezetnek, aminek a vége egy nagyon kellemetlen és rossz leszokás lesz.

2013. febr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, de valóban csak a pszichiáter írhat fel gyógyszert, akihez nem szükséges feltétlenül beutaló. Lehet ambulánsan is elmenni. Csak odamész és kivárod a sorodat. De először tényleg megpróbálnék természetes alternatívákat.
2013. febr. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem kell neked egyből Frontin!

szerintem Xanax SR jobb lenne neked!

de meg kell oldani a problémád, és egy gyengébb szerrel kezdeni!

a betegeimnek is maximum 10 hónapig adom a nyugtatók receptjét, addig pedig pszichológushoz, terapeutához járnak. akár magán úton is, hogyha nem megoldható a tb-s.

van azért olyan eset, hogy több időn keresztül kapják, de nem sokszor. tényleg akkor, ha szükségük van rá.

egy megoldott probléma szép eredményt hozhat.

például egy beteg fogat elérzéstelenítenek, és kihúzzák. majd megszűnik a fájdalma a lidocain nélkül is...

hasonlóan működik ez is. az orvos adja az érzéstelenítőt, a fogó meg a pszichológus vagy terapeuta.

2013. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"pszichiáter írhat fel gyógyszert, akihez nem szükséges feltétlenül beutaló. Lehet ambulánsan is elmenni. Csak odamész és kivárod a sorodat."


Kedves 4 -es! Pszichiáter nem ír fel ambulánsan antidepresszánst se, meg semmit sem. Pontosan őnála fontos, hogy téged előzetesen kivizsgáljanak, hogy nem e testi oka van a panaszodnak. És ez nem a pszichiáter dolga. Ezért komolytalan, amit írsz, az ambuláns kezelésről, meg hogy odamész és kivárod, amíg mindenki elmegy aztán sorra vesznek. Soha sem kerülsz sorba, mert nincs is sor.

2013. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De írhat fel, mivel én is hasonló cipőben járok. Elmentem anno fizetős pszichológushoz, aki azt mondta, hogy gyógyszeres kezelés is kell és átirányított a TB-s pszichiáterhez, a kórházba.


Elmentem hozzá, ahol mások is vártak rá, bementem, elmondtam a panaszomat, felírta a gyógyszert és viszont látásra. Háziorvosomnál már évek óta nem voltam. Sőt; Zala megyében van a lakcímem és a háziorvosom, pszichiáterhez pedig két megyével odébb járok, ahol jelenleg tartózkodom.

2013. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Értam, amit írsz, kedves utolsó! Tehát a fizetős pszihológusod felhívta a kórházis barátját, aki vizsgálat nélkül kiadott neked receptet. De miért gondolod, hogy ez így megy országosan is?
2013. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A leírásod elején írod, hogy a hobbiba vagy sportba időt fektetni márpedig nincs időd. Ez már itt sántít.


Természetesen ha valami mozgásszervi megbetegedés vagy ehhez hasonló akadályoz a fent leírtakban, akkor érthető. Amennyiben azonban ilyen nem áll fenn, addig amíg -még- ennyit sem vagy hajlandó áldozni az egészségedért, addig a gyógyszer is kb annyit fog érni mint halottnak a csók.


Nem vitatható tény, hogy az ilyen jellegű gyógyszerek nem gyógyítanak, csupán tünet kezelésére alkalmasak.


Na már most véleményem szerint az volna a legjobb megoldás -már ha ahogy említetted a pszichológus nem játszik-, hogy háziorvostól(innen nem tudom pontosan hogy szerezhető-e Frontin, de állítólag igen) vagy valami biztos forrásból Frontinhoz/Xanaxhoz jutsz, abban megtalálod szakszerű beállítással vagy kísérletezéssel az optimális adagod.

Ezt követően, ha tetszik, ha nem,valamiféle pozitív tevékenységbe fogsz. Lehet ez az olvasástól kezdve, napi 1-2 sorozaton vagy kisebb beszélgetéseken keresztül egy kiadós vagy pihentető sétáig akármi. Ez a plusz tevékenység lehet, hogy a kezdetekben "fájni fog", de muszáj leszel időt szakítani rájuk a felépülésed érdekében.

Ezzel párhuzamosabb egy kisebb idő elteltével érdemes próbálkozni az adott szorongásoldó fokozatos dóziscsökkentésével. E közben természetesen a választott plusz tevékenységet egy pillanatig se hagyd abba.


+Még annyit fűznék hozzá, hogy bármit is választatsz plusz tevékenységként, arra nagyon figyelj oda, hogy örömöd leld benne. Más különben garantáltan semmit nem fog érni az egész.


++Amit minden hasonló kommentemhez úgy hiszem, köteles vagyok odaírni: A szorongásoldó szedését megelőzően mindenképp próbálkozz a választott tevékenység szimpla végzésével. Csak akkor nyúlj a szintetikus szerhez/szarhoz, ha 1-2 hét után sem tapasztalsz magadban belső javulást. (Itt trükközhet a szervezet, é képes negatív jeleket küldeni, de csak mert valójában ezekre vársz, még ha tudat alatt is. Ezt próbáld elkerülni/figyelmen kívül hagyni, amennyire csak lehetséges)



Remélem- ha nem is sokat- sikerült segítenem valamit a keszekusza mondataimmal. :)

Ha bármi egyéb kérdésed adódna, írj nyugodtan, figyelt-re állítottam be ezt a kérdést, így értesülök a később fejleményekről :D



Jobbulást!


Üdvözlettel: Egy hasonló cipőben járó kolléga (F/20)

2013. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi a válaszod:)

A sport azért nem megy, mert gond van a térdeimmel, tehát a kedvenc sportomtól, 2-3 óra úszástól is napokig fájnek a térdeim. A hobbim viszont nagy szerepet játszik abban, amiért szedni szeretnék valamit, mivel az a probléma okozója a párom és én köztem. Ő gyűlöli ha csinálom, viszont ha abba akarnám hagyni, 5 embert hagynék faképnél, és egy zenekari tag 2 évenkénti cserélése nem túl optimális egy zenekar életében. Addig akarom szedni minimum ameddig kitalálom, hogy mitévő legyek, mert nem akarok választani a párom és a hobbim között, mert ez a két dolog okoz csak örömet az életemben. Semmi más.

2013. máj. 9. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!