Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg igaz, hogy ahogy...

Tényleg igaz, hogy ahogy öregszik az ember, egyre kevésbé fél a haláltól?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

igen, egyre kevésbé fél a haláltól, de nagyon-nagyon sokszor gondol már rá.

vannak szöges ellentétek is, akik pedig nagyon félnek a haláltól idős korülban, de sokat is gondolnak rá.

e egyénenként változó.

2013. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. Ha az ember teljes életet él/élt és bldog (volt), akkor kevésbé fél, megbékél. Ha keserű szájízzel tekintett a világra, csinálta magának a problémákat, akkor nem lesz nyugodt a halála sem. Ezen emberek gyakorta rettegnek a haláltól, legfőképp az idősebbek.
2013. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nem igaz, én egyre jobban félek tőle, és egyre többet gondolok rá, szerintem csak azok félnek kevésbé, akik vallásosak... én ateista vagyok, és egyre kevesebbet tudok aludni, szorongok és nyugtatót is szedek, már pánikbetegségem is van.
2013. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ma 22:34


Talán ideje belátni, hogy nem csak a tested vagy. Egész életedben önmagad voltál, csak a tested öregedett el ergo többnek kell legyél a testednél. Ne féljél, az univerzumban még materialista szempontból sem veszik el se az anyag, se az energia, szóval a megszűnésed lehetetlen, csak a tested bomlik fel.

2013. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, az élni akarás mindig megmarad.
2013. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

ma 23:33


Igen, hisz e célból születtél. Viszont a kor előrehaladtával az egyén tapasztalja azt a jelenséget, hogy belül, ír-magvában ugyan az marad, amíg a teste veszít rugalmasságából, megöregszik. Ebből egy értelmes ember le tudja vonni a következtetést, miszerint nem egyenlő a testével, amiből pedig nem nehéz levonni azt, hogy elpusztulni sem fog.

2013. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

igen minden értelmes ember le tudja vonni a következtetést, miszerint az emberi agy 3 éves korra eléri a teljesen kifejlett állapotát, onnantól kezdve nem termelődik új agysejt csak fogy... a kapcsolások nagyjából ugyan azok maradnak, szerencsére az elhajt sejteket meg tudja kerülni a rendszer.. de lényegében ez az oka, hogy az öntudatunk nem sokat változik az évek folyamán. Mikor az agy tápanyag és oxigén ellátása leáll, megszűnik működni, elbomlik, és a tudatod pedig nem létezik többé.


Egy értelmes ember ezt tudja megérteni, ti többiek, vallási fanatikusok pedig bizonyítékok vagytok a biblia egyetlen értelmes mondatára:

Boldogok, a lelki szegények...

2013. febr. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 01:57


Vicces ezt a választ olvasni, mert nem vagyok vallásos és soha nem is voltam, a bibliát sem olvastam el soha, az csak 1 könyv, nem magasabb rendű mondjuk egy jó kis Rejtő könyvnél :D .


"igen minden értelmes ember le tudja vonni a következtetést, miszerint az emberi agy 3 éves korra eléri a teljesen kifejlett állapotát, onnantól kezdve nem termelődik új agysejt csak fogy... a kapcsolások nagyjából ugyan azok maradnak, szerencsére az elhajt sejteket meg tudja kerülni a rendszer.. de lényegében ez az oka, hogy az öntudatunk nem sokat változik az évek folyamán. Mikor az agy tápanyag és oxigén ellátása leáll, megszűnik működni, elbomlik, és a tudatod pedig nem létezik többé. "


Igen ez mind igaz.. a fizikai testedre és a fizikai tudatodra.


Viszont biztos vagyok benne, hogy nem csak az agyam vagyok, hanem annál több és nem kell nyugtatóznom magam, nem szorongok, nincs pánikbetegségem és ezáltal eredményesebb vagyok minden téren. Akkor most logikusan átgondolva a földhözragadtságod hátráltató vagy építő tényező? F*ck logic... :D

2013. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

72%-os válaszoló beteg, nem a földhözragadtsága okozza legeredendőbben a bajt, mivel én is ugyanilyen materialista vagyok, nem hiszek a fizikai testen kívüli dolgokban, de tudok boldogan élni, és elfogadni a természet rendjét.


71%-os: mivel tudod igazolni, hogy a tudat megmarad?

2013. febr. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden organizmust a tudata gerjeszt önregenerálásra és maga az agy is regenerálódik, tehát valaminek lennie kell ami azt is regenerálja és az nem lehet fizikai. De egyébként nem akarom igazolni, elképzelhető, hogy nem is tudnám, csak vannak és voltak olyan élményeim, melyek során kételkedem abban, hogy azokat az agyam idézte volna elő, ennyi az egész + még az időérzékelésem, szerintem az idő és a tér tökéletesen egy és ugyan az a dolog, de ennek marcangolásába igazán nem akarok belefolyni. A lényeg, hogy a tudomány sem jár előrébb ennek megválaszolásában, mint akármilyen keleti tanítás, vagy elmélet, viszont a tudomány által igen jó dolgokat találhatunk fel, ami vonzóvá teszi. :)


Egyébként mindentől eltekintve színtiszta logikával nézve a dolgokat: Mindenképpen megmaradsz molekuláris szinten. Lehetetlen kiessél a körforgásból, akár megmarad a tudatod/lelked/elméd, akár nem, az anyag amiből vagy különböző formákban fennmarad, így lehet, hogy egymilliárd darabkában és a föld legtávolabbi pontjain egymástól, de megmaradsz, de persze ez csak a fizikai szint. Nem értem amúgy miért ragaszkodik annyi ember (köztük sok esetben én is) a fizikai dolgokhoz, amikor a szemünk előtt a mindennapok során, nem fizikai, hanem térbeli, láthatatlan dolgok működését tapasztaljuk: rádió, infra-port, mikrohullám stb... ezek hol láthatóak a fizikai valóságban? Mi van ha a tudatod is csak 1 frekvencia amire a tested van beállítva, akár 1 rádió?

2013. febr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!