Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elképzelhető, hogy ahogy...

Elképzelhető, hogy ahogy idősödik az ember, kevesebb kajára van szüksége?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok. Azt vettem észre, hogy egy ideje kevesebbet tudok enni, mint 3-5 évvel ezelőtt. Éhes vagyok, van étvágyam (tehát nem arról van szó, hogy nincs kedvem enni), de kevesebb kaja elég. A súlyomat tartom, nem fogytam, nem híztam.


A táplálkozási szokásaimon annyit változtattam, hogy kerülöm a fehér lisztet, de nem hisztérikusan, csak ha tehetem, nem azt választom (helyette teljes kiörl. vagy rozskenyér/liszt), és rengeteg nyers és párolt zöldséget eszem. A többi úgy van, mint régen. Elképzelhető, hogy ez is hatással van?


2010. okt. 15. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

33 év még nem időskor:)

az viszont elképzelhető, h a kor előrehaldtával megváltozik az anyagcsere, az ízlés, étvágy.

Én pl,sok olyan dolgot megeszek, amit jó pár évvel ezelőtt nem.

Idős embereknek amugy is lecsökken az anyagcseréjük,ezért kevesebbet esznek.Valahol olvastam, hogy a hosszú élet egyik titka az is, hogy relative kevesebbet kell enni-na nem éhenhalni azért-,mert akkor a szervezeted is kiméled nagyban.

2010. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 UM4 ***** válasza:

:) valószínűleg most van az hogy egy ideálisan táplálkozó ember megkérdezte mi vele a baj de semmi :)

az ember 50éves kor körül kezd "idősödni"

2010. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!