Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom a 6. elbeszél...

A pszichológusom a 6. elbeszélgetős alkalom után kijelentette, hogy nem vagyok alkalmas pszichoterápiára mert elhárítom őt illetve kitérek előle. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én próbáltam együttműködő lenni, de személyiségemből adódóan minden mondatára tudtam valami indokot találni, amiért nem én vagyok a hibás. A baj csak az, hogy én ezt teljes mértékben így gondolom. Mindemellett azt is tudom, amit ő is mond, hogy saját sorsom és életem kovácsa vagyok. Magyarul tudom, hogy tehetnék az ellen ami miatt pszichológushoz kell járnom, de úgy gondolom, ahogy ő is, velem kapcsolatban. Azaz(az én szemszögemből nézve)nem nekem kell változni, hanem a környezetemnek, hiszen ők okozzák a problémát, nem én. Hisz hiába változom, ha a környezetem ugyan az marad. Ráadásul a fejemhez vágta, hogy legyek felnőtt férfi, tartsam el a szüleim és a barátnőm. A probléma csak az, hogy olyan energiákat szabadított fel bennem, amiket az ő segítségével kellett volna átprogramozni kevésbé szélsőséges energiává.


Azt beszéltük meg, hogy 1-1,5 hónap múlva keresem őt a következő időpontért. Addig nem bírom ezt a lelki állapotot.


Mit tehetnék?


2013. márc. 1. 12:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Ok legyél felnőtt férfi, de a szüleidet és a barátnődet (leszámítva ha terhes vagy otthon csecsemőt gondoz) miért kéne eltartanod?
2013. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Mit tehetnél? Semmit. Szerinted mindenki hülye, aki szembe jön. Hajrá, szokd meg.
2013. márc. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Keress mást!Többféle pszichoterápiás módszer van,nem mindenki ugyanazt alkalmazza.Lehet,h ez Neked um. "nem fekszik".De a pszichoterápiánál lényeges az is,h az alany és aki kezeli egy "hullámhosszon" legyen.
2013. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Azért kellene eltartanom, mert nagyjából más dolgom nincs. Mindenünk megvan. Illetve a szüleim öregek.


Őszintén én sem értem igazából, mert számomra közel sem ez az életem célja. Viszont amit én megjelöltem neki, az számára csak egy megvalósíthatatlan vágy. Így lehetséges, hogy tényleg csak nincs meg a közös nevező köztünk.


Viszont ő előtte egy pszichiáterhez jártam, aki borzasztóbb volt a pokol legsötétebb alakjainál is. Hazug, önző, buta ribanc volt, még finoman fogalmazva is.


Ezért félek a váltástól, mert a jelenlegi értelmes, kedves és megértő.

2013. márc. 1. 12:51
 5/38 anonim ***** válasza:
Általában mindent az önbizalom hiányra szoktak visszavezetni. Ennek fő okai: elégedetlenség külsővel, szexuális élettel, életmóddal (egzisztencia, munka, család, szabadidő...). Másik probléma az szokott lenni, ha az ember többre vágyna, és úgy érzi hogy céljai megvalósításában környezete visszahúzó erő.
2013. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Én viszem az összes kategóriát. :D Mindenesetre amíg nevetni tudok ezen, nem olyan nagy a baj. Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 1. 13:31
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ezek után 1-1,5 hónap múlva keresned őt? Szerintem csak simán ellenszenvesek voltatok egymásnak, és ő elegánsan lemondott rólad. Keress valaki mást! Épp ezért nem értem, hogy miért nem vezette le valahogy az üléseket, ahelyett, hogy most kihagyás után újra föl kell keresned? Ezért lehetsz ilyen furcsa, rossz lelkiállapotban, mert csak úgy félbemaradt a terápia. Azért 6 alkalom után ezt nem így kéne befejeznie..
2013. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem mondott le rólam, ezt kihangsúlyozta. Egyszerűen csak úgy értékelte az eddigi találkozásaink, hogy jobb ha egy kicsit még érek a dologra. Bár azt nem értem, hogy miért nem ő próbál más stílust felvenni. Főleg hogy fel is hívtam rá a figyelmet, hogy legyek provokatív velem és akkor beszédesebb leszek. Erre jött azzal, hogy nehezen veszem a kritikát. Azt mondja játszom vele, de szerintem ő is velem.
2013. márc. 1. 14:13
 9/38 A kérdező kommentje:
Egyébként keresek majd valaki mást, de ezt már mindenképpen beakarom vele fejezni. Azzal van a gond, hogy 1 hónapot nem tudom hogy bírok ki.
2013. márc. 1. 14:15
 10/38 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni, hogy ez milyen módszer. Első időkben én borzasztóan ki voltam ülések után, nem is tudom mit szóltam volna, ha kitalálja, hogy másfél hónapig maradjak magamnak, "érjek", aztán jöhetek újra.

Szeretnél visszamenni? Bízol benne?

Én ebben a helyzetben lehet, hogy inkább gyorsan fölkeresném, hogy zárjuk le ezt a kapcsolatot, hogy hadd keressek valaki mást.

2013. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!