Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova lehet fordulni, ha az...

Hova lehet fordulni, ha az össze bajom az, hogy mindenki elfordult tőlem, és ezt egyszerűen nem tudom elviselni?

Figyelt kérdés

Rövid időn belül eltűntek a barátaim (valakinek kapcsolata lett és most azzal foglalkozik, többen külföldre mentek, stb.), nem gondoltam hogy van ilyen, de senki nincs, akivel megbeszélhetném a gondjaim.

Elvesztettem a munkám, így nem tudom, hogy fogok megélni.

A párom kijelentette, hogy nem tart el. Ellenben ha hazamegyek a szüleimhez, szakít mert nem akar távkapcsolatot.

Egy hetet most a szüleimnél töltöttem, de borzasztó volt, anyukám olyan típusú ember, aki a másik vérét szívja (egy hétig bírtam azt hallgatni, hogy mekkora egy senki vagyok, beszélni vele nem lehet, ráadásul iszik, olyankor még agresszív is, anno ezért jöttem el tőlük 15 évesen). Most még sokkal rosszabb a helyzet, mint előtte.

Kértem, hogy segítsenek ezen a helyzeten túllépni, de persze nem segítenek, sem érzelmileg, sem anyagilag. Sőt ő kért tőlem pénzt, holott mondtam hogy ez a 15 ezrem van, ebből kell valahogy megélnem, amíg lesz munkám és fizetésem. Neki milliós öröksége volt, de elitta.

Most egyelőre itt vagyok a páromnál, de nem tudom, hogy lesz. Nem eszem mert akkor elkérik az árát, viszont nagyon rosszul vagyok, szédülök és zúg a fejem. Az álláshirdetéseket se tudom értelmezni, hogy legyen így munkám?

Viszont ha nem lesz munkám, akkor kirúg és nem tudom, hova tudok menni.


Az a baj, hogy konkrét szervi bajom nincs, de kezdek bekattanni. Nem tudom, hogy van-e ebből a helyzetből kiút. Azt látom csak, hogy ott kéne hagynom a barátom, mert ez a hozzáállás nem vall túl nagy szerelemre, no de akkor még lakásom se lesz. No meg most így legalább ő beszél velem (bár nem sokat, néhány mondatot, de a semminél több).


Az utóbbi néhány hétben csak azt érzem, hogy folyton vagy sírok vagy mindjárt sírok, gyenge vagyok, szédülök, zúg a fülem, homályosan látok, kicsit olyan mintha félálomban lennék vagy mintha nem is az én testemben lennék, nem tudom jobban megfogalmazni. És csak egyre rosszabb.

Eddig egy tanácsot kaptam, miszerint "szedd már össze magad". Na ez az, ami egyszerűen nem megy.


Tud ezen valaki segíteni? Mert így csak egyre mélyebbre süllyedek és őszintén nem tudom, mi lesz. Egyedül nem boldogulok.


Egyszer volt már idegösszeomlásom, amit most érzek, az egészen hasonló ahhoz, ezért nagyon félek. Nem akarom, hogy még egyszer annyira kikészüljek! Hova fordulhatnék segítségért?


2013. márc. 1. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
neked bizony pszichológusra van szükséged,ő elég sok mindenben tud neked segíteni..
2013. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szerintem meg most inkább pszichiáter, ha volt már idegösszeomlásod valószínűleg egy ideig jólenne gyógyszert szedned.

De ha nem eszel, azzal elég sokat rontsz a helyzeteden. Enni kell!!! Ha nem tudod nekik (szülők?) kifizetni, azért csak nem éheztetnek?

2013. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A páromnál vagyok, nem a szüleimnél. Nem az van, hogy éheztetnek, hanem hogy - egyébként joggal - elvárják, hogy szálljak be a költségekbe. De nem tudok.

Pszichiáterhez beutaló kell. Akkor menjek el a háziorvoshoz, hogy adjon beutalót vagy hogy? Mit mondjak neki?

2013. márc. 1. 17:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tényleg szomorú a helyzeted. Egyébként az írásodból nem tudtam megállapítani, hogy férfi vagy, avagy nő? És tulk.képpen milyen segítségre gondolsz? Azt írod, hogy nem eszel, mert kifizettetik veled. Kik a többesszám? És miért bánnak így veled? Milyen szakképzettséged van, és eddig mit csináltál? A párod miért nem tart el addig, amíg nem találsz munkát? Egyáltalán keresel? Ha igen, mi a baj?

2013. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Igen, menj háziorvoshoz, elmondod azt, amit itt. Főleg, hogy nagyon ki vagy idegileg, lelkileg.


Azt azért csak megértik a barátod szülei, hogy ha nincs pénzed, akkor nem tudsz fizetni. Egy szelet zsíros kenyeret is sajnálnak tőled?


Ha találsz munkát, gyorsan gyere el onnan. Ha a barátod nem áll ki melletted segítő szándékkal, akkor csak az idődet vesztegeted mellette, Jobbat érdemelsz!

2013. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Közben írtál is!

A pszichiáterhez valóban kell a háziorvosi beutaló. Bár azt nem kérésre adja, hanem a tüneteid alapján. Az írásodban egyetlen pszichiátriai tünetet nem említesz. Menj el a háziorvoshoz, és neki mondd el a bajodat. Elsőre tuti kivizsgáltat, ha lát valami szervi bajt. De az sincs, írod. Ilyen alapon beutalhat akár röntgenorvoshoz is.

2013. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem a szüleinél vagyok, albérletezünk többen.

Tudom, hogy valószínűleg az volna a legjobb, ha lépnék, de hova? Momentán ő az egyetlen az életemben, akire úgy többé-kevésbé számítani merek. Olyan jó volna, ha volna valamilyen segítség az ilyen embereknek, mint én. Már a tudat is rengeteget jelentene.


A háziorvosnak elmondani ilyesmit nem ciki? Itt el merem mondani, mert névtelen az oldal, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy a doktornőnek elmondjam :(

2013. márc. 1. 18:01
 8/12 anonim válasza:

"folyton vagy sírok vagy mindjárt sírok, gyenge vagyok, szédülök, zúg a fülem, homályosan látok, kicsit olyan mintha félálomban lennék vagy mintha nem is az én testemben lennék".."egyre mélyebbre süllyedek".."volt már idegösszeomlásom, amit most érzek, az egészen hasonló ahhoz"


Nem elég tünet ez pszichiáterhez? Szerintem bőven elég:(

2013. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Zenetanár vagyok végzettségem szerint, de sosem dolgoztam benne, és esélyem sincs rá, mert nincs hangszerem, így már messze nem tudok annyit, amennyi kellene. Szóval csak érettségim van, amit használni is tudok.
2013. márc. 1. 18:05
 10/12 anonim válasza:

Azért csak van egy pedagógus diplomád!

Gyerekfelügyelet, napközis nevelő, kollégiumi tanár, szolfézsoktatás.


[link]


Utoljára mit dolgoztál? Milyen hangszeren tanultál, tanítottál?

2013. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!