Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, izomfeszülés,...

Szorongás, izomfeszülés, izomfájdalom. Összefügghet?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sokat szorongok, stresszelek. Észrevettem hogy szinte mindig megfeszítem valamimet. a kezeimet nem teszem le, hanem tartom mintha kötelező lenne.

Az izmaim így folyamatosan meg vannak feszülve és fájnak főleg a karjaimban. Tapasztaltatok már hasonlót? Hogy tudnék ellazulni?



2013. márc. 10. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, tapasztaltam...nekem váll, nyak-fájdalmaim voltak szintén e miatt.Ha tudatosul benned, hogy "feszülések" vannak, akkor már viszonylag könnyű ellazulni pl. progresszív izomlazítással.:

[link]

de sokszor elég csupán az is, ha odafigyelsz és könnyedén megmozgatod, "lerázod" kicsit a tagjaidat,akaratlagosan lazítasz, akár járás közben is...egy idő után természetessé válik,hogy megfigyeled magad és tudod korrigálni a "befeszüléseket".

2013. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, mindenképpen kipróbálom. Próbálok figyelni rá, de néha csak azt veszem észre, hogy remeg a kezem ahogy tartom. nekem estére már nagyon szoktam fájni a karjaim, kezeim, főleg a karjaim. kipihentség, és meleg segít rajta. tapasztaltál esetleg ilyet?
2013. márc. 10. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyet konkrétan nem, "csak" váll és nyak-fájást, főleg frontos időszakban...kenegettem Inno Rheuma-val, szedtem magnéziumot, lazítottam, ezek segítettek. Mondjuk a tartásom is elég hanyag, azon is kellene korrigálni. Pajzsmirigy problémád nincs esetleg?
2013. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát eddig csak vérvételen voltam, a papíron volt valami olyan hogy Pajzsmirigy: negatív. Pontosan nem emlékszem, de elvileg nincs, pedig sok tünetem utal rá.


Egyébként észrevettem, hogy ha fázok kint, akkor fájdul meg a karom estére. Vagy a kocsiba az ablak felőli karom fáj jobban. Inkább izomfájdalom mint ízületi. Nem fáj annyira, csak nyugtalanít inkább.

Hova lehet ezzel menni?

2013. márc. 13. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha pajzsmirigy probléma: endokrinológia

Ha mozgásszervi: reumatológia

Ha zsibbadással, remegéssel is társul: neurológia


Ha egyértelműen a stresszre vezeted vissza, akkor inkább neurológus (pszichiáterhez is mehetsz, de biztos, hogy rögtön antidepit és szorongásoldót fog javasolni). Mondjuk ez nem kizárt a neurológián sem.

Alternatív gyógyász meg rengeteg van, csak nem tudom hány százalékuk kókler.:)

Viszont ha azt mondod sok tünet utal p.mirigy problémára, akkor lehet, hogy nem ártana egy teljes vérkép.

2013. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!