Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Furcsa tériszony. Mitől lehet?

Furcsa tériszony. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban, tini koromban nem zavart a magasság.Annak idején a kirándulásokon néha igen magas épületbe is felmentünk, nem ijedtem meg tőle.Aztán emeletes házba költöztünk, 4. emeletre.Sokáig itt is félelem nélkül néztem ki az erkélyről.Aztán úgy rémlik, talán a terhességemkor kezdődött a változás, de minden ok nélkül.Első fura élményeim közt szerepel, mikor a kórház keskeny, nagyon hosszú erkélyén sétáltam végig férjemmel az emeleten, akkor furcsa érzés fogott el...mikor az erkély végére értünk és visszafordultunk, úgy láttam, mintha az erkély távoli, túlsó vége felfelé emelkedne.Nos, csukott szemmel,kapaszkodva csoszogtam vissza az épületbe...Eléggé meg is lepődtem magamon.Aztán jöttek az álmok, hogy kiesek, vagy direkt kiugrom az erkélyről, vagy hogy csak úgy lehet az épületből kijutni, ha leugrom onnan.Na, ezek az álmok még inkább betettek...Azóta sokszor félve megyek ki az erkélyre és mindig rossz érzés kinézni onnan!Furcsa az is, hogy míg fiatalabb koromban imádtam mindenféle lépcsőt, most már azok közt is akadnak mumusaim.A keskeny, meredek csigalépcsőkön képtelen vagyok felmenni, mert ott is a tériszonyhoz hasonló érzés fog el.

Ilyenről egyébként még nem is hallottam.

Mi lehet ezeknek a dolgoknak az oka?


2013. márc. 14. 19:03
 1/2 KZitus ***** válasza:

Szia!


Valószínűleg a vegetatív idegrendszer zavara okozza. Nálam ugyan ez figyelhető meg, csak én a zsúfolt buszon légszomjat érzek. A doki mondta.

2013. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egy időben az álmaimban jelentkeztek hasonló félelmek. Egyre feljebb és feljebb ment velem a lift, már csak pár deszka volt a liftház, imbolyogtunk, aztán felébredtem. Aztán csak úgy elmúlt.
2013. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!