Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tériszonyból ki lehet...

A tériszonyból ki lehet "gyógyulni"?

Figyelt kérdés
Lehetséges? Vagy életem végéig rettegni fogok már pár méter magasban? Vagy csupán enyhíteni lehet a tüneteket, eltűnni soha nem fognak? És mivel? Pszichológus?

2012. ápr. 21. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet gyógyulni, csak akarni kell. Azt a magasságot, amit még éppen elviselsz, meg kell kicsit (10 cm-rel) növelni, és szokni. Utána ugyanigy folytatni, késöbb már nem 10 cm-t, hanem fél métert változtatva.
2012. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ki lehet, hisz ezek az iszonyok ilyen alaptalan félelmek, csak bennünk léteznek, az agyunkban és amíg kerüli az ember ezeket a szituációkat, addig csak táplálja a félelmet. Márpedig azokkal szembe kell nézni, megvizsgálni és máris kiderül, hogy nincs semmi mumus. Ha kell tízcentinként. :)
2012. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült. Egyszerűen annyi sok más gondom volt, h már nem érdekelt a híd, a magasság... jó, néha még most is bennem van, de simán lenézek akárhonnan. Bár az ujjaim elfehérednek, úgy markolom a korlátot, de régebben ez is kizárt volt.
2012. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Azzal azért nem értek egyet,hogy alaptalan lenne a tériszony, hiszen emberek esnek le magas helyekről,amiben komolyan megsérülhetnek,vagy belehalhatnak.
2012. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Azzal azért nem értek egyet,hogy alaptalan lenne a tériszony, hiszen emberek esnek le magas helyekről,amiben komolyan megsérülhetnek,vagy belehalhatnak."


Akinek tériszonya van, az nem a ténylegesen veszélyes magasságban fel, hanem akkor is, ha értelmetlen a félelme.

Egy ismerösnél ez addig fajult, hogy nem mert egy székre felállni, mert már ott rosszul érezte magát, félt, hogy leesik. (Nem volt sem idös, se más orvosi indoka nem volt erre)


EZ AZ, amit indokolatlan félelmnek neveznek, illetve tériszonynak. Ebbe nem szokás sem belehalni, sem komolyan megsérülni, ezért nincs értelme, és ez az a félelem, amiböl jó, ha kigyógyul az embert.

2012. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, én tényleg csak veszélyes helyeken félek. Pl. 3-4 méter magasan már eléggé... :S
2012. jún. 15. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!