Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, félelem oldására...

Szorongás, félelem oldására melyik hatóanyagú gyógyszer a hatásosabb? Venlafaxin vagy moklobemid?

Figyelt kérdés

2013. márc. 15. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a venlafaxin.
2013. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
De konkrétan miért jobb a venlafaxin? Én szedtem mindkettőt. Kezdtem moclobemide-del, 1 évig, nagyon jó volt, talán a legjobb időszakom volt, de sajnos drogoztam mellette és ittam, amit az orvosnak nem mondhattam el, mert azt mondta, h ő szenvedélybetegekkel nem foglalkozik...egy idő után rosszabbul lettem, mint előtte és kórházba kerültem, ott seroxatra állítottak át, sokáig azt se szedtem, már nem tudom miért, de utána állítottak át a venlafaxinra, ami segített, de a mellékhatások már nagyon zavarnak. Kb 10 éve szedem. Éjszaka csurom vízesre izzadok, 1 ágyam már tönkrement plusz nagyon sokat alszok, ki se mozdulok, sehova sincs kedvem menni, csak dolgozni járok, meg néha ide-oda, ha a barátom rábeszél. A baj még az, hogy vannak dührohamaim, türelmetlen vagyok, felkapom a vizet, de nem tudok leállnia gyógyszerrel, mert pár órán belül jönnek az elvonási tünetek. Elvileg ugyanarra a 3-ra mindkét gyógyszer (szerotonin, noradrenalin és dopamin)csak a moclobemide-nek alig van mellékhatása (nem semmi) és abba lehet hagyni, nincs elvonás. Amerikai és angol oldalakon is utána olvastam mindkét gyógyszernek. A venlafaxinról sokkal több és rosszabb van, a másikról nem olyan sok, de talán azért is, mert kevesebb problémát okozott (kb semmit) amiről beszélni lehetne. Szedtem együtt is a kettőt egy pár hónapig, tiszta pattanás lettem és szexuálisan annyira aktív, h beleszerettem egy nálam 10 évvel fiatalabb fiúba, amiből lettek gondjaim...aztán leálltam a moclobemid-del, de olvastam neen, h tilos a kettőt együtt szedni, mert halálos szerotonin szindromához vezethet, szal ennyit az orvosokról. Viszont mos t elegem van a venlafaxinból és szeretnék visszatérni a moclobemide-re, csak ki kellene hagyni legalább 8 napot a kettő között, ami lehetetlen az elvonási tünetek miatt. Nem tudom hogy mondjam meg a dokinak, mert ő tagadja, hogy addiktív lenne bármi is, meg azt se tudja, hogy halálos lehet a 2 együtt...meg ugye dolgoznom kell, nem lenne jó, ha közben teljesen kibuknék és vmi marhaságot csinálnék bent, amit nem is tudnék megmagyarázni, mert nem mondhatom, hogy antidepresszánst váltok, azért vok idegbeteg bunkó...de valahogy szeretném megpróbálni, talán szabi alatt, mert sztem igenis nagyon jó gyógyszer a moclobemide, sokkal biztonságosabb is. Alapbetegségem szociális fóbia, amiből lett a súlyos depresszióm...kis borderline hatásokkal, ami sztem már nem igaz rám..
2014. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!