Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van e valami titka a mély,...

Van e valami titka a mély, pihentető alvásnak?

Figyelt kérdés
sajnos olyan éberen alszom,hogy a legapróbb neszre vagy fényre is felriadok...szeretném ezt elkerülni valahogy...hogyan tudnék olyan mélyen aludni,hogy végre végigaludjam az éjszakát 6-7 ébredés nélkül?
2009. szept. 17. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is tedd nyugodttá a lelkiismereted! lehet h azért nem alszol jól mert tudod h vmit nem csináltál meg nappal amit kellett volna. tanultál eleget?esetleg kupis a szobád? lehet h viccesnek tűnik, de tapasztalatból mondom h sokat számít a környezeted.

ezen kívül: lefekvés előtt igyál citromfű,vagy menta teát,vagy nyugtató teakészítményeket is lehet kapni.a meleg tej is segít aludni,ha szereted. Levendula olajat csepegtethetsz a párnádra. és szellőztess ki alvás előtt alaposan. ha nem vagy fázós,résnyire nyitva is hagyhatod. oxigén-hiány miatt is lehet.

bocs a nagyon hosszú válaszért,de ezeket mind tapasztalatból írom,ugyanis nekem is voltak alvás-problémáim. remélem tudtam segíteni

2009. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, semmi baj, nem hosszú :) és minél többmindent tudok meg, annál jobban örülök neki, mert tényleg nagyon rosszul alszom már másfél éve...és kezd elviselhetetlen lenni
2009. szept. 20. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

megint én vagyok. :)

sztem ezek jók amiket írtam,próbáld ki. de ha ez se segítene, rendezd át a szobád :) jó érzés lesz a változás is és lehet h csak rossz helyen volt az ágyad. tudod vannak ezek a víz-erek a földben meg más dolgok is és ezeken nem jó aludni.

2009. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

hello!

én nagyon stesszes vagyok, pár hete én sem tudtam aludni. folyton dalok jártak a fejembe (tudom hülyén hangzik, de egy idő után már idegesítő, és világéletemben nem tudtam zene mellett elaludni) most már jobb ...ezt le is kopogom.. ezek az én módszereim:

- banános tejes turmix (vagyis banánturmix :) lefekvés előtt 1 órával)

- sportolás (olyan ami kifáraszt idegileg, és szellemileg is)

- drogériákban kapható altató tea keverék( a komló nagyon ki tud ütni)

- nem úgy kell elaludni, hogy várod, mikor alszol már el, hanem a légzésedet követed nyomon, hallgatod, vagy a pulzusodat méred meg ilyesmik

- nézz egy szép természet filmet, vagy egy unalmas külföldi programot...de mindenképpen unalmas, vagy megnyugtató legyen - nekem bevált-



persze ezek inkább elalvást segítő tippek, de azért kipróbálhatod :)

2009. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!