Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt aki tourette szindrómás?

Van itt aki tourette szindrómás?

Figyelt kérdés

Ha igen,mit csinál?


/Nem bunkóságból kérdezem,nem nézem le őket, meg tudom érteni és nem lennék a helyükben,de ők is ugyanolyan emberek.Csak érdekel ez a betegség,mivel ma még a neten se olvasni sok dolgot róla!!/


2009. szept. 17. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
tourette .lap.hu elég sok mindent megtudhatsz mint érdeklődő!mellesleg miért néznéd le Őket?Ez egy állapot amitől nem kevesebbek mint mi "egészségesek"(ez relativ)
2009. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

igen van ilyen (bassz* meg) betegség

sokan szenvednek benne (kur.va életbe)

gyakran mondanak olyat (pics.ába) amit nem szeretnének kimondani

2009. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos részem van benne. A családban előfordul, állandó ingerültség, törés-zúzás, ronda beszéd. Elviselhetetlen...
2009. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Sajnos jómagam is azvagyok. Egyszerűen megállhatatlan, hogy ne rángatózzak, időnként nagyon bosszantó, nem mondom, hogy meglehet szokni, de mit csináljon az ember, ezzel együtt kell élnie..
2010. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: 2009-09-17 22:35

elmész te a tudod hova;)


Az vagyok, illetve voltam, de kezdek kinőni egyre inkább belőle.. a tourette szindróma az egy idegrendszeri betegség. akarauk-tunk ellenére ticelünk(van motoros, és vokális)

a motoros tic: szemhunyorgatás, fejrángatás, csapások és rúgások, felugrás..

vokális: morgások, krákogás, hümmögés stb..

Vannak, akiknél a tourette súlyosabbik része is megjelenik, mikor akaratuk ellenére, a helyzethez nem illő szavakat használnak. káromkodás. gyógyítani MÉG nem lehet, de kezelni igen. nem tudni mitől alakul ki ez a betegség, ezen dolgoznak az orvosok.. a családommal is akartak ugymond kisérletezni, (vérvétel, riport stb), de nem jött össze, nem értünk rá mindannyian.

kb ennyi erről

2011. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
71%

Nagyon megkésve, de írok. A Tourette szindróma nem összekeverendő azzal, hogy valakinek olyan fajú a betegsége, hogy káromkodik! Az megint más!

A kisfiam most 12 éves, 6 éves kora óta Tourette-szindrómás. Neki egyben vokális és motoros tickjei vannak, tehát rángatja a fejét, miközben furcsa (ugató, hümmögő, morgó) hangokat ad ki. Őt nem zavarja már, hisz együtt él vele jó ideje, és persze a környezetében élők is elfogadják. Az iskolában régen csúfolták, de már abbahagyták, hiszen nem kicsik már ezek a gyerekek, akik egy osztályba járnak vele...

2011. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
utálom ezt a betegséget. Jómagam is az vagyok. Egyszerüen elviselhetetlen. Csak akkor jön elő ha emberek közt vagyok. Pl buszon vagy utcán. Itthon sosem. Igy anyu nem is tud róla. És miután hallottam mi róla a véleménye el sem merném neki mondani. Látott nemrég egy fiut akinek ilyen betegsége volt, és úgy magyarázta mintha valami szerencsétlent látott volna. "képzeld hogy rángatta a vállát, behaltam rajta, legalább nem unatkoztam mig vártam a buszt" Akkor vajon rólam mi lenne a véleménye. És pedig anyukám nem az a gonosz, odamondogatós ember. Gondolhatjátok h mások, pl beképzelt p**ák milyen jókat szórakoznak.Legrosszabb betegség. Legalábbis számomra az:(
2012. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
90%

Én is Tourette Sindromás vagyok, kis korom óta, mióta az eszemet tudom most 21 éves vagyok, a suliban végig csúfoltak, majdnem minden nap bőgve mentem haza, pszichológushoz jártam amíg ki nem derűlt mi is a bajom, rettenetes volt, minden nap komplex tickek-kel együtt élni, nagyon megsínlettem!

A párkapcsolataim siralmasak voltak, nem mertem elmondani senkinek szégyeltem...

Sokfajta gyógyszert kipróbáltak rajtam én személy szerint nem ajánlom senkinek...(még rosszabb)

De mára csökkentek a tüneteim :) ma már csak krákogok...

Semmi gyógyszer, van egy csodálatos párom 2 éve, és senki nem veszi észre rajtam ,hogy tourettes vagyok .

Szóval FEL A FEJJEL !!!!

MINDENKINEK AJÁNLOM A PESTI VADASKERT ALAPÍTVÁNYT !!!

MEG LEHET GYÓGYÚLNI!!!!

NE ADJÁTOK FEL :)

21/L

2012. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
41%
énis az vagyok sajnos :( retkes pinaböfögés
2013. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is az vagyok
2020. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!