Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám önmagam jobban...

Hogyan tudnám önmagam jobban megismerni és elfogadni?

Figyelt kérdés
Már rég óta foglalkoztat jonéhány kérdés, amelyekre nem igazán találom a választ. Hogyan ismerjem meg önmagam, régebb nem jelentett problémát, tudtam ki vagyok és mit akarok, de egy ideje úgy érzem kicsuszott a talaj lábam alol, és nem tudom mi tévő legyek, hogyan szedjem rendbe az életem, tartsam a kezembe a sorsom. Hogyan tudjam elfogadni magam, ez egy másik fontos kérdés ami foglakoztat,vannak tulajdonságaim, mind fizikai, mind viselkedésbeli, dolgokhoz való viszonyulás szempontjából amelyeket nem tudom elfogadni, az önbizalmam romokban hever, milyen lépések által juthatok el addig, hogy el tudjam fogadni magam, annélkül hogy érdekeljen ki mit mond a hátam mögött. Sajnos eléggé rossz természetem van, nehezen alkalmazkodom és barátokat is nehezen szerzek,nehezen bizok meg bárkiben is, ráadásul az utobbi időben nagyon nehezen kezelem a stresszt, nem tudom uralni a dühömet, nem tudom mi tévő legyek. Kérem bárki aki tud valamilyen tanácsot adni vagy átélt hasonló helyzetet segitsen, KÖSZÖNÖM előre is... Lehetőleg csak komoly válaszokat várok.

2013. márc. 25. 15:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Szakadj ki a hétköznapokból, mondjuk egy több napos/hetes túrával, lehetőleg egyedül. Vagy próbálj ki egy zarándok utat pl. a Szent Jakab-útról tudom, hogy nagyon jó.
2013. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tanácsot kérsz, azt mondanám keress a neten egy "szakit", nevezzük trénernek, mentálhigiénés szakembernek vagy másnak, aki ilyen foglalkozásokat vezet, és nevezz be egy csoportfoglalkozásra, egy-két alkalom után kiderül, spéci neked megfelel-e tréner, és ha igen, akkor vágj bele, és ne állj meg vele félúton, és csináld végig!

Szerintem amikor tovább kell az embernek lépnie, mert meghaladta bármilyen szempontból korábbi életét, önmagát, feladatát, akkor ez az állapot szükségszerűen bekövetkezik, és ha pozitívan nézzük, akár kellemes kihívást is jelenthet.

Egy időben jártam ilyen foglalkozásokra, aztán most épp nem is lenne rá lehetőségem a közelben, és annak alapján írtam az előbbieket, hogy bizony ez a dolog is olyan, mint a ruhásszekrény: csak úgy tehetsz rendet benne, ha előbb óriási rumlit csapva mindent kihajigálsz belőle.

Nem egy-két hetes program az biztos, lehetőség híján néha úgy érzem, nem sikerült igazán rendet tenni a szekrényben, de a csoporortozós időszak egy kellemes, életteli szakasza volt az életemnek, amikor volt aki ki-kirángatott a kis csigaházamból a kapcsolatteremtés terén is.

2013. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tipikus kamaszkori önutálat. Idővel elmúlik, de jobb, ha most teszel ellene. Menj sportolni. Nem versenyszerűen, csak legyen heti legalább 2-3 edzésed, amikor jól lefárasztanak. Esténként mehetsz egyet futni is, nem árt meg. Ha mindezek után van még szabadidőd, azt próbáld idősebbek közt tölteni.
2013. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, találtam bennük kiindulopontot!
2013. ápr. 2. 19:23
 5/5 anonim válasza:
A sportolás valóban jót tesz az önbizalmadnak és a hangulatodnak is. Abban viszont, hogy miként is találd meg magad, nem tudok tanácsot adni, mert hasonló a helyzetem. Annyi hogy amíg a sporttal foglalkozok, nem gondolok ilyesmire, mert lefoglal.
2013. szept. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!