Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segíthet a Rivotril ebben az...

Segíthet a Rivotril ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Üzemorvosnál voltam elég komoly munkahely küldött el , miden vizsgálatom tökéletes ( Ekg , audiologia , füll or gégészet ,szem, pszichológia )Egyedül a vérnyomás volt ngayon magas 180/85 de nagyon izgultam szinte a nyakamban éreztem a sziv dobogást .Felfüggeszteték a vizsgálatot és elküldtek további kivizsgálásra házi orvoshoz.Kiröhögte az üzemorvost mert valami 120 L min érték azt mutatja hogy pulzusom volt a szorongás miatt magas.MOst az orvos felirt vérnyám csökkentőt ( pedig nem akarta )meg rám tetet egy 24 órás mérőt és irt is válasz levelet az üzemorvosnak hogy hypertoniás?? izgulékony vagyok.21 éves amugyis sportolo életmodot ( se cigi , se alkohol , se káve egéséges felépitet étrendem van ) soha semim bajom még egy orvérzésem sem volt.Tudom előre ha vissza kell mennem az üzemorvoshoz megint be pánikolok mert nagyon fontos lenne ez a munka..Arra gondoltam vizsgálat előtt bedobok a nagyitól 2-3 db rivotrilt valószínűleg az totálisan lemerít így bepunnyadok lenyugszom , addig kénytelen leszek szedni a vérnyomás csökkentőt és talán sikerül...Kiegyensúlyozott vagyok mentálisan és lelkileg is csak a vizsgálat idejére szedném be.
2013. márc. 28. 21:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Rivotrilt Isten ments, pláne nem 2-3 szemet egyszerre!!!
2013. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
mi történe ha bevenném ? Tudom hogy hosszútsávon kikészíti a szervezetet , nem is fogyasztanám abszolút stressz mentes életet élek boldog vagyok nincs ilyen szarokra szükségem.
2013. márc. 28. 21:40
 3/24 anonim ***** válasza:
55%

1 alkalommal is kikészíthet főleg nagy dózisban.

Nem tudhatod, nem vagy-e allergiás rá, vagy nincs-e rejtett szívgyengeséged ami miatt akár végzetes is lehet a szer.

Nem véletlen, hogy csak orvos javaslatára lehet szedni és akkor is először kis dózissal indítanak.


Vajon miért pont a Rivotril a közkedvelt illegális börtöndrog?

Mert erősen bekábít. Ne vegyél be belőle 3 szemet, de szerintem 1-et se.

2013. márc. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A Rivotril elég erős, főleg annak, aki sose szedi. Van belőle 0,5 mg-os, az rózsaszínes, abból esetleg egy felet bevehetsz, de attól is eléggé bágyadt leszel. Létezik még 2 mg-os, az fehér. 1 mg-os nincs tablettában. Szóval: a leggyengébből egy felet végszükség esetén. De csak ha nem kocsival mész az orvoshoz. De ez csak a magánvéleményem, laikus vagyok, nem orvos vagy gyógyszerész.
2013. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Az ötlet nem rossz, de hadd mondjak el pár információt a "Rivotril and friends" (= benzodiazepin gyógyszerek) gyógyszertanáról. Ez az a csoport, amibe beletartozik a Rivotril mellett - többek között - a Xanax/Frontin, a Dormicum és a Seduxen is. Fő hatásaik - az altató hatás, a szorongásgátlás, az amnéziát okozó hatás, az epilepszás görcsök gátlása, izomlazítás - a "csapat" nem minden tagjánál ugyanolyan kifejezettek. Pl. a Dormicum jó amnéziát csinál, altat is, de szorongásoldásra csak mérsékelten hatákony. Az alprazolam (=Frontin/Xanax) ellenben igen erős szorongásgátló, az amnéziát okozó hatása elég szerény, altató hatása mérsékelt, görcsgátló hatása gyakorlatilag nincs. A Rivotril, amit említettél hatákony ellenszere bizonyos típusú epilepsziás rohamoknak, altató hatása nem csekény, ellenben szorongásoldásra csak mérsékelten hatákony. Mindezeket figyelembe véve én a Frontint/Xanaxot (szóval az alprazolam hatóanyagot) javasolnám.
2013. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
2x 0,25mg re gondoltam.Régebben már kipróbáltam orrba felszívva ősszertöve haverral , hamar elaludtunk XDXD muszáj lesz valamit kitalálnom...
2013. márc. 28. 21:45
 7/24 A kérdező kommentje:
Xanax ? oh az még jobb Fater azt szedi , ő neki is hasonló a tünete semmi baja de addig görcsöl rá a vérnyomásra ( sofőr ) míg elnem kezd zsibbadni szédülni bekap egy xanatot és kész.Kombo ? 1 xanax 1 rivo ??
2013. márc. 28. 21:48
 8/24 anonim ***** válasza:
Viccen kívül: 1-2 feles nem lenne jobb?
2013. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Persze az alkohol szigorúan nyugtató nélkül értendő!!!
2013. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem ,rám se cigi se alkohol nem hat nyugtatólag (talán ezért sem tudok rászokni egyikre sem ) pedig évekig kocáztam haverokkal( napi 3-5 szál kaja után még jól is esett , mostanra az is elmúlt) de egyszerűen ha nincs társaság eszembe se jut se a cigi se az alkohol.
2013. márc. 28. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!