Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lelki betegsége lehet...

Milyen lelki betegsége lehet a barátnőm húgának?

Figyelt kérdés

Elnézést ha rossz a kategória de nem nagyon tudom ezt a kérdést hová tenni.

A barátnőm húga lassan 18 éves lesz, kollégiumban lakik, mert nem jön ki jól a szüleivel és direkt egy távoli iskolába iratkozott be, igaz hogy hozzánk közelebb van, de necces lenne a bejárás amúgy is.

Na szóval a barátnőmmel 4 éve vagyunk együtt lassan 3 éve lakunk együtt egy helyen albérletbe, jó nagy lakásban.

A húga ilyen hosszú hétvégéken vagy iskolai szünetekben, mindig ide jön lakni, mert az anyjuk meghalt még régebben, az apjuk meg rendes ember, nincs vele baj, csak a barátnőm húgát folyton terrorizálja, főleg amióta szakított a barátjával és lelkileg nincs túl jó állapotban.

A barátnőm vállalta hogy figyel rá, mert innen autóval hamarabb oda tudunk menni ha baj lenne, és a kollégiumból minket értesítenek elsősorban, ha arról van szó, de most már egyre rosszabb a helyzet.

Egyébként egy gyönyörű szép lányról van szó, 4 es tanuló, ott a kollégiumban sosem voltak vele gondok, de az utóbbi időben főleg január óta nem telt el olyan hét hogy ne kaptunk volna telefonhívást, hogy baj van vele, beteg, részeg, sokáig távol marad. De most húsvétra eljött hozzánk a hétvégén, péntek szombaton az apjánál volt, most meg jött ide, holnap délután vittem volna be a koleszba, de ma délután amit művelt attól totál készek lettünk mindketten.

Olyan dél magasságában megebédeltünk, elég jó volt a hangulat tehát nem láttuk előjelét annak hogy baj lesz.

Ebéd után egy közös ismerősünkhöz mentünk születésnapot köszönteni, mert tegnap volt, de csak ma volt rá idő, mert tegnap a szüleimnél voltunk. Jó átmentünk, nem voltunk túl sokáig, 2-3 órát lehettünk maximum. A barátnőm húga nem jött velünk, mert inkább itthon akart maradni filmet nézni, mondtuk jó semmi gond. De mire hazaértünk, én jöttem be először, mert a párom még kint beszélgetett a szomszéddal, és amit láttam azt nem tudtam hová tenni. A konyha asztalon az összes szeszes ital, fel volt bontva, még azok is amiket fel sem bontottunk, sok fel is volt borulva, szanaszét úszott a konyha a szesztől, sörös dobozok kiöntve, a rövid italokból amik nem borultak fel, nem hiányzott belőlük szinte semmi. Mondom jó, erre belépek a kisszobába, ahol a barátnőm húga szokott lenni, nevezzük Anettnek. Na szóval azt látom hogy Anett éppen teljesen meztelenül áll a nagy tükör előtt, a hajába belenyírt, több helyen teljesen levágta, elég rondán néz így most ki, totál foltos, az egész, mert van ahol kopasz van ahol hosszú a haja, de teljesen szép haja volt, nem értettem miért kellett tönkrevágnia, a karja több helyen vagdosva volt, voltak régebbi karcolások is, amiket nem láttunk, mert folyton vagy karkötőkkel takarta el, vagy hosszú ujjú felső volt rajta, de amitől kész lettem hogy a combján is voltak friss vágások, és az én borotvámat találtam a földön kiszedve belőle a pengét, Anett össze rúzsozva, elég ocsmányul sminkelve, meztelen teste is összefirkálva, csak úgy áll enyhén józan állapotban, és látszott rajta hogy bőgött, is. Annyira nem tudom ezt leírni. Amikor a párom is belépett először nem tudta mivan, én akkor már álltam totál némán, össze zavarodva az ajtó előtt, amikor a párom is meglátta a húgát, majdnem elájult, az ijedtségtől. A párom átvette az irányítást, Anettet berángatta a fürdőbe, rendbe szedte valamennyire, én meg hívtam apósomat hogy gond van, persze nem kellett órákat beszélnem, már jött is amennyire csak tudott, amikor ő meglátta, egyből ment az ordibálás, aztán elkezdett az apósom sírni hogy mi lett a lányával, aztán, mint egy szerető apa, fel öltöztették, és vitte haza magával, mondta hogy elviszi másnap orvoshoz, de előtte rendbe szedi.

Este 7-8 óra magasságába, jött a telefon hogy Anett behányt az autóba, és kórházban van. Mi egyből bementünk oda, és a doki mondta hogy még nem tudják a probléma okát, de egyértelmű hogy alkohol mérgezés, de mondták hogy azt sem zárják ki hogy kábszer van a dologban, vagy túl gyógyszerezte magát.

Ekkor szóba jött, mert kiderültek dolgok amikről én nem nagyon tudtam, meg a párom sem, hogy már nem először volt ilyen, közben felhívtuk a kollégiumban a nevelőt is hogy ne várják holnap és mondták hogy már volt ilyen gondjuk, akkor az apjával intézték el, de félig sem volt ilyen durva mint most.

Mondták a kórházban, hogy ha felépül, meg olyan állapotban lesz hogy már nem kell ott tartani, akkor automatikusan átszállítják egy pszichiátriai osztályra.

De sajnos nem tudjuk hogy milyen lelki betegsége van konkrétan, meg hogy ezzel a kis akciójával milyen következmények lesznek. A párom itt bőgött este 10. ig majd elküldtem aludni mert holnap korán kell mennie dolgozni, és legalább pihizzen valamennyit. Én átkutattam Anett cuccait, hátha találok valami nyomot, de semmit nem találtam, se tablettákat, se füves cigit, se egyéb mást ami kiválthatta ezt, csak a mi italos üvegeinket takarítottam egészen mostanáig, meg persze a konyhát, hogy reggelre azért kinézzen valahogy. A lakásból, pénz nem tűnt el, meg semmi értékes se, szóval valószínű hogy a saját pénzéből vehetett magának olyas valamit, ami ezt a viselkedést okozta. A gyógyszereinknél sem vettem észre hiányt, szóval saját pénzéből, vásárolhatta ezeket, és valószínű hogy a maradékot vagy a papírokat, eltüntette.

Így egyértelmű hogy depresszió, de nem tudom hogy melyik fajtája meg hogy marad e valami károsodása, mert a doki szerint az sem kizárt, de semmiről nem tudunk. Én meg aggódok, mert a barátnőm roncs lett ez miatt, az apósom is nyugtalan mert már 3 szor hívott fel azóta hogy találtam-e valamit a cuccai között, vagy valami, de semmit nem tudok neki mondani, meg megkért hogy járjak utána a dolognak. Van egy pszichiáter ismerősöm, egyik rokonom, az vele nem tudtam még beszélni, így azért írok ide, hátha észreveszi egy hozzáértő ember.

Elnézést hogy ilyen hosszú, lett és a helyesírási hibákért is külön bocsánat, de már nem tudom mi van velem.

Köszönöm előre is!


2013. ápr. 1. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok minden lehet, lehet súlyos depresszió, lehet borderline személyiségzavar, lehet skizofrénia, de akár disszociatív személyiség is.
2013. ápr. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak reménykedni tudok hogy ez nem súlyos, ami az egész életét befolyásolja majd, mert akkor a barátnőm tuti készen lesz, és én részben őt akarom kímélni a húga miatt, mert amúgy is volt neki éppen elég baja még tavaly, és nem szeretném ha ez őt is hazavágná. Meg persze a húga is fontos nekem, mert elvégre egy életvidám kedves lány volt, akinek rengeteg barátja van, és nem akarom hogy ilyen fiatalon tönkremenjen, főleg hogy még jó tanuló is, meg hogy vannak konkrét elképzelései, legalább is az volt.
2013. ápr. 1. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezen sajnos csak pszichiáter, pszichiátria tud segíteni...gyógyszeres kezelés elsősorban,aztán ha nagyjából rendbe szedték, akkor pszichológussal elbeszélgetés. Nagyon sajnálom, remélem mihamarabb rendbe jön.
2013. ápr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!