Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok tanácsot adni?

Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem sürgős segítségre lenne szükségem.19 éves leszek két hónap múlva.A helyzetem nem egyszerű,sőt.Külön vált szülők,zaklató ex barát,hajléktalanság.Utcára kerültünk anyukámmal és a saját problémáim is ott vannak.Tizenkét éve tartom magam és adom/játszom anyum előtt az erőset,hogy legalább egyikünk talpon maradjon/anyukám depressziós mióta apámmal külön váltak 12 éve/

Vidám,barátságos célratörő voltam.Most?Csak élek nem tudom miért,céltalanul.Barátaim nincsenek mert folyton költöztünk.Semmi sem érdekel,már kezdem magam is elhanyagolni,többször eszembejutott már a vagdosás gondolata.Egyre többször.

Már nem vagyok a vidám lány,csak kb mint egy érzelmi hulla/zombi.Ahogy tetszik.Vannak egyéb problémák is és nem akarok regényt írni.

Annak aki elolvasta és tud normális tanácsot adni nagyon köszönöm tényleg.Aki esetleg volt hasonló helyzetben írjonés írok privit.Előre is köszönöm.


2013. ápr. 2. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Okoskodni nem szeretnék, ezért a nagyot mondó bölcs tanácsokat meghagyom másnak. :) Annyi csak, hogy a vagdosást felejtsd el. 19 évesen elég érett már egy ember, hogy tudja ez nem normális viselkedés. Másrészt nagyon nem fog a helyzeted jobb lenni tőle. Anyukádnak nem fog elmúlni a depressziója és az exed is ugyanúgy zaklatni fog tovább.

12 éve volt a válásuk a szüleidnek. Beszélj anyukáddal, hogy ideje lenne már túllépni rajta. Gondolom, akkor apukád kezdeményezte a válást (mivel, hogy anyud depressziós azóta), ha igen pláne ne érezze magát rosszul egy olyan ember miatt, akinek nem kellett. Ismerkedjen vagy foglalja le magát valamivel. Akár veled is, hogy sokat beszélgettek, közös programok. Te meg próbálj barátokat keresni az iskolában, ha még jársz. Kereshetsz munkát is, az is egyrészt anyagilag jól jön, másrészt szintén eltereli a figyelmed és megismerhetsz új embereket. A hajléktalanság részét nem nagyon tudom ez alatt, mit értesz. Mivel internet van, gondolom nem egy aluljáróból írsz. :)

2013. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!