Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van egy ganglionom a bal...

Pocok12 kérdése:

Van egy ganglionom a bal csuklómon. Érdemes e megműtettni vagy inkább hagyjam? Én szeretném megműtettni, de félek a kockázatoktól. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a sípcsontom mellett volt, két éve műttettem meg, azóta ott teljesen szépen rendbe jött, én érdemesnek találtam. Jövő héten pedig megyek újra konzultációra, mert most meg a lábfejemen nőtt ki egy, ami elég zavaró, pont egy ér felett nőtt és ha kicsit valami nyomja akkor a nagylábujjam nem kap vért. Ettől a műtéttől én is félek, mert állítólag csak altatásban csinálják, nem tudom, köv. héten kiderül. Ami a sípcsontomon volt, azt helyi érzéstelenítéssel ki kapta a doktornő, szerintem tíz perc sem volt, ha újra meg kéne csinálnom megtenném. Ha kellemetlen, zavaró, korlátoz a mozgásban, vagy bármilyen tevékenységben, akkor szerintem műttesd meg, viszont (nem megijeszteni akarlak) olvastam olyat is, hogy a csuklón, kézfejen, ezek néha újra kialakulnak műtét után.
2012. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is hallottam. De attól félek hogy később érzékeny lesz sok mindenre.
2012. márc. 19. 23:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt az érzékenység dolgot hogy érted? Nálam ez eddig annyiban merül, hogy a műtét helye, amikor valamilyen időjárás változás van, vagy lesz akkor egy kicsit ég, meg bizsereg, de nem vészes. Jobb csuklóm egyszer tört, utána pár évvel repedt, na az nagyon tud fájni, de az is inkább időjárás változáskor, meg ha megerőltetem. Bocs, ha nem erre gondoltál :)
2012. márc. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen:) Erre gondoltam én is, hogy frontérzékeny lesz e? Meg meddig tart még műtét után helyre jön?
2012. márc. 21. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok :) Nekem a varratokat, kb. műtét után két héttel szedték ki, utána, már gyorsan és szépen gyógyult. Egy két hónapig még egy kicsit piros volt ott ahol összevarrták, meg egy kicsit (1-2 mm-t) kidudorodott a varratok helye. De kb. három hónappal a műtét után már nem volt semmi para. Most pedig már tényleg tök szép :) Csak ez a kis bizsergés időjárás változás esetén, ennyi maradt. :) Kedden megyek a lábam miatt :) Megműtöttek már?
2012. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még nem. Majd 28.-án megyek papírokat aláírni meg ilyenek, és utánna az orvos megmondja hogy mikor műt.
2012. márc. 24. 21:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Én holnap megyek, ugyanezért :) és még mindig az vagyok aki eddig is írt :D
2012. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na, mi volt nálad? Megműtöttek?
2012. márc. 28. 16:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam konzultáción, nagyon szimpatikus orvoshoz kerültem, készséges volt, elmondott mindent. Május 31-én kell mennem az altatóorvoshoz, és Júni. 1-én műtenek. Sajnos muszáj altatásban csinálni, mert nagyon közel vannak hozzá az erek, és így kockázatos a helyi érzéstelenítés. A műtéttől nem félek, az altatástól annál jobban. És veled mi újság?
2012. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én túl vagyok rajta:) Csütörtök délelőtt műtöttek:) Engem is altattak. Semmi nem lesz csak infúzióval elalszol ennyi semmi komoly. Útánna meg mikor felkelsz fáradt leszel. Tegnap szedték ki a csövet a kezemből, nagyon fájt.
2012. márc. 31. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!