Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő szavak, mondatok?

Figyelt kérdés

anxiolitikum, fluktuáló, affectabilitás. "Kongitiv és viselkedéstérképezés megalapozásához: részlegesen adaptiv coping mechanizmusok, negativ cognitiv sémák."


Ezeket nem teljesen értem az ambulánslapomról.


2013. ápr. 3. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Google a te barátod is :)
2013. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, a szavakra már rákerestem. De mondatot fordítani ő se tud orvosról magyarra, szavanként "fordítani" meg hibába, nem áll össze az értelme.
2013. ápr. 3. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus/pszichiáter írta rá? Mert akkor nyugodtan megkérdezheted tőle, hogy ezek mégis mit takarnak!! :)
2013. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

anxiolitikum: szorongásoldó

fluktuáló: hullámzó, ingadozó, ezt gondolom a kedvedre értette

affectabilitás: szerintem ez érzelmi kiegyensúlyozatlanságot jelent

A negtív cognitív sémák, az pedig az, hogy gondolatilag olyan "alaptörvényeket" állítasz fel, amik hibásak, és visszavezetnek mindig abba, hogy rosszul érezd magad... Vagy valami iylesmi.. Nem vagyok orvos, csak én is jártam terápiára, többet sajnos nem tudok segíteni

2013. ápr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!