Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ezen az oldalon pszichológ...

Van ezen az oldalon pszichológus (/aki annak tanul)? Előfordulhat olyan, hogy az agyturkász beleszeret a páciensébe?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább a páciens szokott a pszichológusába, ezt úgy hívják, hogy érzelemátvitel. Ha érdekel a téma, ajánlom figyelmedbe a Terápia című sorozatot, az ezt a témát dolgozza fel (részben).
2013. ápr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ellenkező felállásról tudom, hogy gyakori jelenség, épp ezért érdekelne, hogy vajon az általam említett felállásban is létezhet-e :)
2013. ápr. 4. 00:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ritkán is,de persze.Hiszen az agyturkász is érzelmekkel bíró,EMBER. Én ismerek olyat,aki később a páciensét vette el.
2013. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy ilyen oda-vissza dolog, tehát kb. ugyanolyan gyakorisággal fordul elő a pszichológus részéről. Bár feltételezem nála inkább átmeneti vonzalomról van szó, mint valami leküzdhetetlen halálos szerelemről, hisz neki kapásból tudnia kell ezt kezelni, ha ilyesmi fölmerül benne.

Ha belegondolsz ez munkahelyen, vagy bármilyen zárt közösségben előfordul, hogy az embert kerülgetik érzelmek, ha valakivel össze van zárva. Egy terápia meg egy különösen intim viszony, ami kihat rá is.

2013. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2013. ápr. 5. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!