Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez vezethet bulímiához?

Ez vezethet bulímiához?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,és sajnos ebben a korban vagyok,hogy hormonok,pattanások,és nagyon zavar,nekem leginkább a helyes táplálkozás segít,szinte csak zöldséget és teljes kiörlésű dolgokat eszek,folyadékot csak vizet,pedig imádom a tejet,de kijönnek a pattanásaim,ha nem megfelelő ételeket eszem,és rosszul is érzem magam utána.Megesik,hogy eszek valamit,ami tele van fehér liszttel,és egyből ideges leszek,mert tudom,hogy kijönnek tőle a pattanásaim,és megesett már párszor,hogy meghánytattam magam ez miatt,és utána megkönnyebültem.szerintem ez nem túl normális,és nem is akarom rendszeresen űzni,mert nagyon egésszégtelen.Az,hogy ezt csinálom,az lehet valami agyi betegség oka?mert szerintem a legtöbben nem csinálják ezt,viszont ha egésszégtelent eszek,egyből arra gondolok,meg kell magam hánytatni.
2013. ápr. 12. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lenne célszerűbb nem megenni amit egészségtelennek tartasz? Nem vagyok pszichomókus, de nekem technikailag bulimiának tűnik, nem látom a lényeges különbséget, hogy vki azért hánytatja magát, hogy ne hízzon v. hogy ne legyen pattanásos, vmilyen testképzavar mindkettő.
2013. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen,csak van,hogy a nagymamámnál vagyok vagy rokonoknál,barátnőnél,és ott kell valamit ennem,mert illetlenség nem enni.csak akkor is,sose voltak ilyen gondolataim,és fura,mert normálisnak gondolom magam,viszont ez nem túl normális...köszönöm a választ!
2013. ápr. 12. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Megint én. Egyébként pl. a tej fontos A vitamin forrás, annak a hiánya meg pattanásosá tesz. Beszélj egy bőrgyógyásszal, fog tudni tanácsot adni a kaja ügyében is.
2013. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké.köszönöm szépen,tejet csak akkor iszok,ha rendes tejet veszünk és nem boltból,de én úgy tudom a tejtermékek aknét okoznak.
2013. ápr. 12. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!