Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fuggoseg. Facebook utan, mar...

Fuggoseg. Facebook utan, mar ra jottem hogy gyakorikerdesek .hu fuggo is vagyok, ezt hogy orvosolhatom?

Figyelt kérdés
Mar tobbszor gondolkodtam azon,egyszer kidobom az ablakon a laptopom,ezzel befejezem a netfuggosegem,szerintetek megoldhato??Orakat nettezek,ezt erzem en is,nem normalis
2013. ápr. 13. 02:14
 1/7 anonim válasza:
Én pontosan ugyanebben a cipőben vagyok. A napokban tudatosult az bennem, hogy ez mennyire rossz. Én elkezdtem azt csinálni, hogy amikor otthon vagyok, folyamatosan elkezdek magamra erőltetni minden olyan programot, dolgot ami egy másik normális ember számára egyértelműen fontosabb lenne. Pl kitakarítom a lakást, ha ezzel végeztem akkor pl leülök gitározni, aztán nyelvet tanulni, olvasni. Kimenni sétálni. Mindegy csak ne hagyjál magadnak szabadidőt a netezésre. Közben néha néha rákukkantok, de csak ilyen 1-1 percekre. De nem ülök előtte. Ezzel ugye tényleg az a probléma, hogy elsiklasz a valódi életed mellett. Nem jó!
2013. ápr. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is ebben a cipőben járok szintén.

Illetve ugyanazt a módszert alkalmazom, amit az 1. válaszoló nagyon jól leírt.


A lényeg: ne legyen olyan időszak, amikor unatkoznál, mert akkor a kisebb ellenállás szabálya alapján valóban a netnél (más a TV-nék) találod magad. Mert ez passzív, nem igényel erőfeszítést, illetve rövid távon van azonnali "pozitív" visszajelzés (egy Like, egy üzenet, egy válasz...stb.), ami sajnos azt segíti elő, hogy odatapadj.


Kitartást!

2013. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Na, ha látnátok én mennyi választ írok.


Nem függőség, csak nyilván van időd / vagy valami helyett szívesen csinálod. Tiltasd le magad, akár kérd az adminokat, akár pff kezdj durván beszólogatni.. az első nyilván normálisabb megoldás :D

2013. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 POLITOLÓGUS válasza:
TaplalkozasHarcmuves , megint sikerült alulmúlnod önmagad...
2013. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, erre csak egy valamit tudok reagálni:

Politológus, te a Fityuszra szavazol? :D

2013. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 POLITOLÓGUS válasza:

Nem szavazok senkire. Nem is tudom mire gondolsz? Ebben a kérdésben nincs politika, sem táplálkozás...

Egyébként az első két válaszoló szerintem elég jól közelítette meg a kérdést.


Az internetes tevékenységek helyett valami motivációt kell találni az életben. Az internetet jobb kikapcsolni, miután ellenőriztük az e-mailt stb.

2013. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köttesd ki a neted, a laptopod meg add nekem! :D
2013. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!