Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meghallottam 1 gyermekkorom...

Meghallottam 1 gyermekkorom kedvenc számát és elbőgtem magam, miért lehetett? = (

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos estém volt és meghallottam 1 számot (amit kiskoromba rengeteget hallgattam ledermedve) most youtubeon és egyszerűen elbőgtem magam, kb 10 percig tartott és nemtom mi van velem, ilyen még nem volt pedig elég érzelgős típus vagyok :( 19/F


am ez az a szám:

http://www.youtube.com/watch?v=cMhkr-cgnHU&feature=related


2009. szept. 23. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ez nem olyan meglepő,sokan (pl én is) bizonyos helyzeteket kapcsolnak számokhoz,és monduk tudat alatt emlékeztél rá,és így előjött
2009. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert visszasírod a gyerekkorodat. Velem is ez volt amikor most megnéztem a micimackót, amit régen minden nap megnéztem. Akkor lenne rendellenes, ha nem sírnád el magad

16/F

2009. szept. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De jó, velem is ez történt, csak ezzel: http://www.youtube.com/watch?v=lupzN8Xet-E

Jó ez a youtube! Szegény barátom (most már férjem) nem értette, hogy miért bőgök úgy mint egy kisgyerek :) Jól megijesztettem! Egész mostanáig nem tudtam miért sírok, de az előző hozzászóló tökéletesen leírta hogy a gyerekkorom hiányzik! Köszönöm, végre megértettem! :)

2009. szept. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
talán meleg vagy :D
2009. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok emlék törne fel egyszerre, amikre már évek óta nem is gondoltál tudatosan, de tudat alatt élesen léteznek. Gondolatok intenzitásától függően 10-30 perc, amíg lavinaszerűen jönnek egymás után a már megkülönböztethető és feldolgozott emlékek. Gyakori jelenség, prousti emlékezetnek is szokták nevezni.

Marcel Proust francia író "Az eltűnt idő nyomában" c. regényének leghíresebb részlete az a jelenet, ahol az elbeszélő egy madeleine-nek nevezett süteményt merít a teájába, és a sütemény íze felidézi a Combray-ben töltött gyermekévek ízeit és hangulatát.

2009. szept. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat :)
2009. szept. 25. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!