Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Búcsúlevél: megnyugvás, vagy...

Búcsúlevél: megnyugvás, vagy kegyetlenség?

Figyelt kérdés
Ha egy közeli ismerősötök öngyilkos lenne, ti annak "örülnétek" ha hagyna egy magyarázó búcsú levelet, vagy még nagyobb döfés lenne csak?
2013. ápr. 16. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nézd őszintén szólva az aki öngyilkos lesz úgy, hogy van aki sajnálja, tehát nem 1 hobós az utcáról akinek nincs senkije, az nem érdemli meg azt sem, hogy a szerettei elgondolkodjanak azon, hogy most melyik lenne a jobb. A legjobb ha a delikvens nem hogy levelet, de emlékeketsem hagy magáról. Az önzőség ne továbbja az öngyilkosság, semmi, de semmi nincs ami jóvá teheti. Semmi sem indokolhatja, hogy bárki ilyen formán kiszúrjon egy életre a szeretteivel. Akármi is legyen a baja az MEGSEM közelíti azt, ami azok után az anyjára/apjára/testvéreire, stb... vár.
2013. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez logikusan hangzik. De hiába nem érdemli meg a delikvens, a szerettei mégiscsak elgondolkodnak rajta, szerintem ezt nem lehet kivédeni. És melyik jobb? ha nem írj le, miért tette, és esetleg ott marad az élőkben, hogy "mégis miért tette velünk ezt a szemétséget??", vagy egy magyarázás, hogy mégis érthetőbb legyen?
2013. ápr. 16. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én azt mondom még életében jelezze, ha valami problémája, közöli valója van. Ha meg úgy dönt megy és kész, akkor hagyja békén azokat, akikhez mégiscsak "szólni kívánna"..


Mélységesen egyetértek Popper szavaival:

"Soha nem szabad búcsúlevelet írni. A búcsúlevél hitetlenné teszi életünket

és halálunkat. Ha még van mondanivalónk az élők számára - mondjuk el nekik. Ha

még maradt ütésünk és simogatásunk - üssünk és simogassunk. De "visszaszólni a

megsemmisülésből" - ez szánalmas és megvetésre méltó. Azt bizonyítja, hogy

gyávák voltunk cselekedni életünkben és elnémulni halálunkban.

Ha a halálnunk nem elég büntetés azoknak, akiket meg akarunk büntetni

szeretetünkért, akkor egy szemrehányó levél aligha kelt nagyobb bűntudatot

bennük. De gyanúba kerülünk, hogy ezen primitív módon még egy kicsit tovább

akarunk élni."

2013. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszodat!

Én nem értek egyet Popperrel, meg amúgyis irritál az a fazon... Egyébként a szóban forgó illető egyáltalán nem bűntudatkeltő levelet írt, azt jegyezte le, hogy szenvedett, amivel mindenkinek a környezetét megkeserítette, bocsánatot kér ezért, mert tudja, hogy ő a hibás, hogy nem hagyta, hogy segítsenek neki, de egyszerűen képtelen volt bízni, minél jobban közeledett valaki ő annál távolabb lépett. Stb. stb.

Szóval nem csak olyan búcsúlevlet lehet hátrahagyni, hogy " Miattatok öltem meg magam ti szemét tetvek, remélem most örültök" ...

2013. ápr. 16. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez borzasztó.. Sajnálom, hogy ezt a kérdést már egy megtörtént eset ihlette!

Ellenben nála sem értem, hogy miért nem beszélt az érzéseiről személyesen egy érintettel? Hisz a levél gondolom arra szolgál, hogy megmagyarázza miért tette, ergo a történtek váratlanul és meglepetésként érték a szeretteit. Viszont, ha tényleg annyira szenvedett és tönkretett mindenkit, akkor meg senkinek nem mond újdonságot a levélben. Azonban nagyon megrázó, felkavaró lehet egy ilyet olvasni.


Nekem is most hunyt el egy számomra nagyon fontos ember, és csak képeket nézni róla is iszonyat szívfacsaró.. szóval öngyilkosoknál továbbra sem pártolom a levelezgetést. Semmiképp nem sorolnám a "megnyugvás" kategóriába.

2013. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, és részvétem!

em tudom, én valahogy úgy érzem, hogy önzetlenül volt önző.. Ha értitek, mire gondolok (Tehát abszolút magára vette át a felelősséget mindenkitől, legalábbis ilyesmi lehetett a célja)

2013. ápr. 16. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm!


Ezek szerint neked "jól esett", hogy írt?

Biztos van olyan speciális eset, ahol önzetlenül önző valaki, bár gondolom ilyen esetben is minden hozzátartozó másképp látja. Van aki talán itt is úgy érezte, bár időben szólt volna az illető és segíthetett volna.

2013. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jólesni semmiképp nem esett jól, mert ilyen esetben semmi sem eshet jól, de talán a bűntudatomon enyhített
2013. ápr. 16. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!