Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikroham lehet nálam...

Ez pánikroham lehet nálam vagy valami szívbetegség?

Figyelt kérdés

Néztem a tv-t es elbóbiskoltam közben, es hirtelen arra riadtam fel, hogy levegöért kapkodok,szorítják a szívem, es olyan érzésem van hogy megfulladok és meghalok. Utobbi 2-3 hetben tobbszor előfordult velem ez. 3 éve mar többször éreztem, hogy félreüt a szívem, de már megszoktam. Vizsgaidőszakban sűrűsödik a félreutések száma, ha nyugodt időszakom van akkor heti 1-2 félreütés fordul elő.De ez most más, olyan mintha a félreütés után rosszul lennek, de nem tudom hogy én mesélem be magamnak hogy rosszul vagyok vagy tényleg rosszul vagyok. Ha pl suliban jön rám hogy a szivem igy megszorul, akkor tudomást sem veszek rola, csak veszek egy nagy levegot es csinalom tovabb a dolgom, ott tulságosan el vagyok foglalva. Olyan is volt, hogy nyugalmi állapotban elkezdett gyorsan verni a szívem, de annyira hogy éreztem, es látni is lehetett, de 1-2 perc utan megall, visszatér a rendes ritmusához. 3 évvel ezelott voltam kardiologusnal a félreutesek es a hirtelen kezdodo heves szivveresek miatt. Megvizsgalt, nem talalt semmi eltérést. Holtert is tettek rám 1 napra, éppen elkapott egy félreütést, de orvos nem tulajdonított neki nagy figyelmet, azt mondta hogy ez minden a stressztol van. De most ezt a félreütést máshogy érzem, olyan mintha valaki megijesztene es atfutna rajtam olyan fura érzés a szivemnel.Mi lehet ez? én mesélem be magamnak mar a dolgokat. Mar ugy érzem minel oregebb vagyok annal hulyebb, probalom magam kontrolalni hogy ne panikoljak be mindenen, de mikor ilyet erzek alig tudom magam leallitani.Lehet hogy az utobbi 3 evben kialakult valami szivbetegsegem es ezek a tunetek az miatt vannak vagy ez lehet panikbetegseg?

Koszonom a valaszokat, 22/L


2013. ápr. 19. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál ezek a tipikus pánikroham tünetei,nálam is van 24 éves korom óta .Abszolút egyenesen arányos a stresszes időszakkal.
2013. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Idegi alapon van,annál tipikus,h nyugalmi helyzetben vannak az extrasystolék(félreütések,kihagyások),amit aztán ront az ijedtséged.
2013. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is szoktak ilyen tüneteim lenni. Általában akkor szokott elmúlni, ha kedélyjavító vagy valami más antidepresszánst szedek be. Amikor leteszem őket, egyből visszajönnek esténként ezek a tünetek és nem vagyok képes elaludni.


Mindezek az állandó, indokolatlan stressztől alakulnak ki, sajnos. Nem kell aggódnod, ez nem szívbetegség.


Amikor ilyen történik veled, próbálj meg mélyen és egyenletesen lélegezni, és olyan dolgokra gondolni, amik megnyugtatnak. Képzeld el a kedvenc helyedet, ahol pihenni szoktál, vagy bármi mást ami megnyugtat. Pár perc alatt elmúlik. Én így szoktam megoldani.

2013. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!