Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kénytelen vagyok beszélni a...

Kénytelen vagyok beszélni a tanáraimmal, de nagyon félek, hogy nem fognak megérteni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Elkezdtem pszichológushoz járni, mert már lassan 1 hónapja képtelen vagyok buszra szállni, mert rám tör a pánikroham. Van amikor sikerül eljutnom az iskolába, de a legtöbbször le kell szállnom, mert nem bírok tovább ülni a buszon. Emiatt már elég sokat hiányoztam, a tanáraimnak még nem mondtam semmit, mert vártam, hogy hátha jobban leszek magamtól. De most már biztos, hogy a jövőben is előfog fordulni, éppen ezért szólnom kellene nekik a problémámról. De mégis hogyan? Félek, hogy nem értik meg, mert még számomra is hihetetlennek tűnik, hogy valaki rosszul van a buszozástól. Egyébkén más problémáim is vannak így elmentem egy pszichológushoz, mert ez így már nem mehet tovább. Már csak 2 hónapom van hátra a suliból és elvileg megszerzem a diplomám. Nem szeretném, hogy emiatt csússzak. Szóval valami ötlet, hogy mit és hogyan tálaljam nekik?
2013. ápr. 20. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én se tudok buszra,a vonat,hajó,repülő még rosszabb.Én simán elmondtam mindenkinek,igaz sokan nem hiszik el,de ez van.
2013. ápr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a tanáraid (már ha tanulsz)? Ők sem hiszik el?
2013. ápr. 20. 00:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tanulok.De mindegy,mert az ember az ember.Vannak ilyen fóbiák.Kérj egy papírt erről a pszichológustól.
2013. ápr. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképp. Bár remélem, hogy megértőek lesznek, mert 3 év alatt rendszeresen jártam órákra és szerintem gondolják, hogy nem azért nem megyek, mert nem érdekel a dolog.
2013. ápr. 20. 00:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért nem indulsz el korábban vagy mész biciklivel?
2013. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne félj elmondani, a pánikbetegség egyáltalán nem ritka, és nagyon sokan vannak, akik a tömegközlekedést nem bírják! Simán meg fogják érteni szerintem, illetve ez még nem segít azon, hogy sokat hiányzol... csak érteni fogják, hogy nem lógsz. Vagy ha tényleg csak 2 hónap már, akkor még akár el is nézik neked, de ez tanárfüggő. Mindenképp beszélj velük szerintem.
2013. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fáradj el egy pszichiáterhez; mondd el neki a tüneteidet, ő kiállít neked egy ambuláns lapot amin rajta lesznek a tünetek a diagnosztizált betegségekkel. Aztán bemégy a tanáraidhoz, elmondod nekik a problémádat és ha kérik megmutatod a papírt, hogy tényleg ez a problémád.


Egyébként nem tudom hogy hová jársz, ezért nem akarlak elkeseríteni, de lazán kinézem belőlük, hogy tesznek a problémádra magasról. Legalábbis manapság ez dívik, amikor jár egy szakra 600 gyerek.

2013. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne félj beszélni a betegségedről! Én gimiben lettem pánikbeteg, szintén nem tudtam buszozni, nem bírtam nagyob tömegben, iskolai rendezvényeken megjelenni, kiállni szerepelni. Ezeket a dolgokat elmondtam az iskolaigazgatónak és az osztályfőnökömnek és teljesen megértették, vittem orvosi igazolást a bajomról és felmentettek a közösségi dolgokban való részvétel alól. Azóta elkezdtem gyógyszert szedni és szép lassan javul az állapotom. Sok sikert kívánok neked, és ne félj a betegségedről beszélni! 20/L
2013. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a tanácsokat. :)

Ma beszéltem az egyik tanárommal (igazából tőle tartottam a legjobban), elmondtam neki mindent, hogy egyszerűen nem tudok buszra szállni, mert rosszul vagyok stb. És meglepetésemre közölte velem, hogy Ő is ugyanettől szenvedett régen. Mondta, hogy nem probléma, ha nem járok órákra, csak akkor menjek ha képes vagyok rá. Meg persze adott még egy két tanácsot, mivel Ő már sikeresen leküzdötte ezt a "félelmét." Mondta, hogy gyógyszert ne szedjek, mert annak is van mellékhatás, természetesen én nem is szeretnék. Inkább agyban kell ezt a dolgot helyre tenni és akkor minden rendben lesz.

Aztán pedig közölte, hogy ha bármiben tud ezzel kapcsolatban segíteni, akkor nyugodtan szóljak. Szóval most egy kicsit lenyugodtam, meg jól is esett ez a beszélgetés vele. :)

2013. ápr. 22. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!