Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdjem le a fóbiámat...

Hogy küzdjem le a fóbiámat egyszer és mindenkorra?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és valahogy kialakult, hogy rettegek, vagyis inkább irtózom a rovaroktól. Az imént egy hatalmas pókot pillantottam meg és teljesen kétségbe estem, rögtön a telefonhoz nyúltam. Cikinek érzem és persze nagyon zavaró a hétköznapokban is. Az apró pókokat, legyet, szúnyogot és hangyát leszámítva MINDEN egyébtől pánikolok a lakásban. A természetben nem zavarnak annyira, mert ott nyilván nem kell egy légtérben lennem vele, arrébb sétálok és annyi. Sikerült már valakinek ilyesmit legyőznie? Nagyon elegem van.
2013. ápr. 23. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

megvan ennek a maga terápiája, el se tudnád hinni hány ember van így:D

ha hajlandó vagy rá pénzt áldozni, akkor menj pszichológushoz, ő profin kigyógyít belőle:) kb azt csinálja amúgy, hogy hozzászoktak.. eleinte csak beszéltek róluk, aztán nézitek őket képeken, majd tisztes távolságból, aztán egy idő után meg lesz rá az esélyed, hogy odamenj hozzá és megérintsd, és egy idő után magadtól oda is mész:)


szóval ha nagyon zavar, akkor pszichológus:)

2013. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem lehet egyszer, és mindenkorra leküzdeni. De ha jól belegondolsz, valójában egyetlen betegséget se lehet...
2013. ápr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2es, baranyhimlo:D
2013. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!